Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Kosmetyka Medycyna estetyczna Uroda

Masaż roll cit na poprawę wyglądu skóry

Naturalna bariera ochronna w postaci warstwy rogowej naskórka zabezpiecza przez wchłanianej substancji czynnych do skóry właściwej. Ma to zarówno pozytywne, jak i negatywne skutki. Przede wszystkim szkodliwe związki nie są wchłaniane głębiej ze względu na naturalną barierę ochronną, jaką tworzy warstwa rogowa.

Z drugiej jednak strony chcąc dostarczyć skórze odpowiednich witamin i substancji czynnych do jej głębszych warstw nie wystarczy masowanie i wcieranie kremów bogatych w tego rodzaju związki. Ograniczona przepuszczalność powierzchni skóry znacząco utrudnia ich dotarcie w miejsca docelowe.

Masaż roll cit na poprawę cery. Fotografia: i1.wp.com.
Masaż roll cit na poprawę cery. Fotografia: i1.wp.com.

W takich przypadkach pomocne może się okazać urządzenie takie jak roll cit. Jest to charakterystyczny wałek, na powierzchni którego znajdują się niewielkie igiełki. Zastosowanie roll cit na skórze powoduje powstanie mikrokanalików, dzięki czemu dostarczane są substancje aktywne głębiej skóry.

Ponadto zabieg ten wzmaga produkcję kolagenu, który ma kluczowy wpływ na młody wygląd naszej skóry. Jego odpowiednia ilość sprawia, że nasza skóra jest bardziej elastyczna, napięta i sprężysta.


Odmłodzenie skóry dzięki roll cit

Roll cit stosuje się przede wszystkim na potrzeby skóry zwiotczałej, bez blasku i charakterystycznej sprężystości oraz jędrności. Urządzenie to przydaje się także do redukowania blizn powstałych przy zaawansowanym stadium trądzikowym, a także innego rodzaju blizn.

Warto przejrzeć:  Mezoterapia igłowa oraz bezigłowa

Roll cit przyczynia się także do minimalizowania efektów zmarszczek oraz cellulitu w różnych częściach ciała. Proces dostarczania substancji aktywnych przy zastosowaniu masażu wałkiem roll cit przyczynia się do rozpadu większych tkanek tłuszczowych. Rozbite na mniejsze skupiska komórki tłuszczowe ulegają wchłonięciu lub też wydaleniu przez organizm.


Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Przeciwwskazaniem to wykonania zabiegu roll cit jest ciąża oraz okres karmienia. Nie stosuje się go także przy uszkodzonym naskórku, świeżych bliznach pooperacyjnych i przy stwierdzonej opryszczce w stanie aktywnym.

Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia zabiegu jest skóra zdrowa bez przerwania jej ciągłości w postaci zranień i zmian chorobowych o charakterze zapalnym.

Roll cit to urządzenie, które z powodzeniem można zastosować praktycznie w dowolnych okolicach naszego ciała. Przyczynia się ono do wyraźnej poprawy wyglądu cery na:

  • twarzy,
  • ramionach,
  • dekolcie,
  • szyi,
  • plecach,
  • pośladkach.

Dostarczanie substancji aktywnych

Podczas masażu roll cit przez mikrokanaliki wytworzonej przez niewielkie igły dostarczane są takie substancje aktywne jak witaminy, retinol oraz kwas hialuronowy.

Długość trwania zabiegu szacuje się na mniej więcej pół godziny. Niedogodnością po zabiegu może być efekt zasinienia oraz obrzęku w masowanych okolicach, który powinien jednak ustąpić już po paru dniach.

Warto przejrzeć:  Kwas hialuronowy - znaczenie substancji aktywnej dla naszego organizmu

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *