Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Uroda

Jakie działanie dla skóry wykazuje serum z ceramidami?

Chcesz ułożyć skuteczną, wieloaspektową pielęgnację twarzy? Nie zrobisz tego bez odpowiedniej wiedzy na temat składników aktywnych! Dziś bierzemy pod lupę ceramidy: co to za substancje i w jaki sposób działają na skórę? Sprawdź, dlaczego powinnaś włączyć je do swojej pielęgnacji!

kobieca ręka z kroplomierzem olejku eterycznego esencji aromaterapeutycznej lub płynu leczniczego


Co to są ceramidy?

Potocznie nazywa się je „cementem międzykomórkowym”, gdyż ceramidy są związkami chemicznymi, wypełniającymi mikro przestrzenie pomiędzy poszczególnymi komórkami tworzącymi skórę. To różnorodna grupa, pośród której do roku 2010 udało się zidentyfikować 11 różnych substancji. Wszystkie z nich występują w ciele człowieka, tworząc nieodłączny element płaszcza hydrolipidowego, który stanowi dodatkową, chemiczną barierę ochronną.


Jak poznać, że Twojej skórze brakuje ceramidów?

Po czym poznać, że Twojej skórze może brakować ceramidów? Na samym początku zauważysz nieprawidłowości w funkcjonowaniu wspomnianej w poprzednim akapicie bariery hydrolipidowej. Pozbawiona tej warstwy skóra stanie się przesuszona i skłonna do podrażnień. Czasem też – paradoksalnie – może zacząć się bardziej przetłuszczać, a z biegiem czasu zauważysz utratę elastyczności i przyspieszenie procesów starzenia się.

Warto przejrzeć:  Korekta uszu - charakterystyka operacji plastycznej małżowiny usznej

Co nie sprzyja ceramidom?

Bardzo często, kiedy używamy mocnych produktów do oczyszczania twarzy, nieświadomie zaburzamy równowagę naskórka i wraz z brudem zmywamy potrzebne substancje – także ceramidy. W odruchu obronnym cera zaczyna się przetłuszczać jeszcze bardziej, więc kupujemy jeszcze silniejsze kosmetyki – łatwo jest wpaść w takie błędne koło. Dlatego czasem najlepszym sposobem na ukojenie przetłuszczającej się skóry będzie dostarczenie jej porządnej porcji odżywienia – w postaci serum z ceramidami.


Ukojenie i regeneracja

Od razu po aplikacji tego typu produktu powinnaś zauważyć wyraźne ukojenie skóry. Właśnie w tym momencie zaczynają działać wszystkie procesy regeneracyjne, ponieważ komórki wreszcie dostały niezbędne paliwo! Twarz odzyska swój blask, a Ty – komfort!


Ukojenie i ochrona

Regularne stosowanie ceramidów nie tylko przyniesie ukojenie, ale także wzmocni ochronny płaszcz hydrolipidowy. Po czasie skóra stanie się bardziej odporna na warunki zewnętrzne, pozbędziesz się podrażnień i rzadziej będą Cię zaskakiwać przykre niespodzianki w postaci wyskakujących nagle niedoskonałości. Zauważysz, że drobne zmarszczki znikną, a twarz od razu nabierze bardziej zrelaksowanego wyglądu.


Wzmocnienie i nawilżenie

Prawidłowo funkcjonująca bariera hydrolipidowa pełni jeszcze jedną, ważną funkcję – umożliwia prawidłowe utrzymanie nawilżenia wewnątrz komórek skóry. Jeżeli jest w dobrej kondycji, skóra staje się bardziej sprężysta i elastyczna, a co za tym idzie: o wiele mniej skłonna do załamywania się pod ruchem mięśni twarzy.

Warto przejrzeć:  Domowy peeling cukrowy, czyli jak szybko i łatwo pielęgnować skórę

Ceramidy działają silnie odżywczo, a jednocześnie, dzięki swojemu powinowactwu do naturalnie występujących w strukturach skóry związków chemicznych, nie podrażniają i nie zapychają porów. Dobre serum z ceramidami będzie niczym balsam, delikatnie otulający zmęczoną cerę.

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *