Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Uroda

Rozstępy – pozbądź się ich raz na zawsze!

Rozstępy to uporczywy problem, którego niełatwo się pozbyć. Nieestetyczne linie pojawiają się najczęściej na brzuchu, piersiach lub pośladkach. Są one związane zwykle z gwałtownymi wahaniami masy ciała. Jeśli Ty również się z nimi borykasz, sprawdź jakie są skuteczne metody ich wyeliminowania!


Jak wyglądają rozstępy?

Rozstępy to zjawisko, które trudno pomylić z innymi problemami skórnymi. Stanowią one bowiem bardzo charakterystyczne, często rozgałęzione linie, które pojawiają się na ciele zwykle w efekcie wzrostu masy ciała. Na początku są one zaczerwienione i swędzące,  ponieważ w skórze toczy się stan zapalny. Warto już na tym etapie rozpocząć terapię, aby była jak najbardziej skuteczna.

W dalszej kolejności linie te bledną i są już nieco mniej widoczne. Nadal jednak mogą przysparzać wiele kompleksów i sprawiać, że osoby zmagające się z tym problemem niechętnie pokazują swoje ciało. Warto podkreślić, że rozstępy nie opalają się, a ich wystawianie na promieniowanie UV tylko pogłębi problem. Na opalonej skórze jasne rozstępy będą się jeszcze bardziej uwidaczniać.

Warto przejrzeć:  Czym jest peeling kawitacyjny? Efekty zabiegu skin cleanerem

Jak powstają rozstępy?

Zmiany te można najczęściej zaobserwować u osób, które które szybko zwiększyły masę swojego ciała. Właśnie dlatego rozstępy bywają prawdziwą zmorą kobiet w ciąży. Można jednak im przeciwdziałać, stosując różne tego typu preparaty ujędrniające. Skłonności do powstawania rozstępów są często uwarunkowane genetycznie. Rozstępy powstają, ponieważ skóra nie nadąża za powiększającym się rozmiarem ciała. W efekcie włókna kolagenowe ulegają uszkodzeniom i nie pełnią już prawidłowo swojej roli.


Co pomoże na rozstępy?

Warto wiedzieć, że rozstępy nie są łatwe do usunięcia, więc niezwykle trudno pozbyć się ich domowymi sposobami. Można nieco ujędrnić skórę, co sprawi, że jej ogólna kondycja się poprawi, ale rozstępy nie znikną. Jeśli zatem chcesz raz na zawsze pozbyć się rozstępów, skorzystaj z profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej. Sprawdzą się w tym przypadku metody, które działają bardzo silnie stymulująco na skórę i pobudzają wytwarzanie nowych włókien kolagenowych. Jednym z takich zabiegów jest radiofrekwencja mikroigłowa, znana też jako termolifting.


Radiofrekwencja mikroigłowa na rozstępy – jak działa?

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej łączy w sobie dwie metody. Pierwsza z nich polega na oddziaływaniu na ciało falami tripolarnymi, natomiast druga na wykonywaniu mikronakłuć w skórze. Ścisła integracja obu tych technik zapewnia tkankom bardzo mocny bodziec stymulujący. Działa ona poprzez aktywację fibroblastów do produkcji kolagenu. Oznacza to, że uszkodzone włókna zostają zastąpione nowymi. W efekcie skóra staje się wygładzona, a nieestetyczne rozstępy znikają.

Warto przejrzeć:  Depilacja pastą cukrową alternatywą dla wosku

Co ważne, radiofrekwencja (RF) działa nawet na stare, białe rozstępy. Nie musisz więc obawiać się, że upłynęło zbyt dużo czasu od ich powstania i zabieg sobie nie poradzi z tym problemem. Finalne efekty działania radiofrekwencji mikroigłowej zależą jednak w dużej mierze od liczby przeprowadzonych zabiegów. Zwykle wykonuje się min. 4 sesje, ale w przypadku mocno nasilonych rozstępów może być konieczność przeprowadzenia większej liczby zabiegów. Przeczytaj o zabiegu na www.skin-medic.pl/medycyna-estetyczna/zabiegi/rf-mikroiglowa/.


Kto może skorzystać z termoliftingu na rozstępy?

Radiofrekwencja mikroigłowa jest przeznaczona jest dla wszystkich osób, które borykają się z problemem rozstępów. Zabieg ten służy także ujędrnieniu tkanek, a więc pomoże również na cellulit i wiotką skórę. Są jednak pewne przeciwwskazania do zabiegu. Należą do nich m.in. ciąża, karmienie piersią, zaburzenia układu krążenia, czy obecność metalowych implantów w ciele. RF mikroigłowa nie jest również wskazana w przypadku chorób nowotworowych, infekcji, niewyrównanej cukrzycy lub skłonności do powstawania bliznowców. Przed zabiegiem specjalista zapyta Cię o wszystko, co może być przeciwwskazaniem do zabiegu. Wybieraj wyłącznie zweryfikowane kliniki, jak skin-medic.pl.


Radiofrekwencja mikroigłowa w Poznaniu

Jeśli chcesz skutecznie pozbyć się rozstępów, koniecznie odwiedź renomowaną placówkę medyczną. W Poznaniu możesz skorzystać z tego zabiegu w klinice medycyny estetycznej Skin-Medic, gdzie pracują doświadczeni specjaliści. Poznaj szczegóły dotyczące tej terapii: radiofrekwencja mikroigłowa Poznań.

Warto przejrzeć:  Jaki depilator do domowego zastosowania?

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *