Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Kosmetyka

Serum czy tonik nawilżający – co wybrać? A może jedno i drugie?

Nawilżanie skóry to jeden z podstawowych aspektów pielęgnacji. Niezależnie od rodzaju naszej cery nie możemy zapominać o jej nawilżaniu, aby skóra była w odpowiedniej kondycji. Jeżeli mamy zaburzoną barierę hydrolipidową, nasza skóra jest przesuszona lub odwodniona, to źle wtedy reaguje na czynniki zewnętrzne i silniejsze składniki aktywne. Oprócz podstawowej pielęgnacji, dobranej do rodzaju skóry, możemy ją wzbogacić o serum, tonik cpantenozy maski. Zatem co warto dodatkowo wprowadzić do pielęgnacji? Serum czy tonik nawilżający – co wybrać? A może jedno i drugie? Szukasz odpowiedzi na powyższe pytania? Zapraszamy do dalszej lektury.


Nawilżanie skóry jako podstawowy aspekt pielęgnacyjny

Zdrowy i piękny wygląd skóry, a także tempo starzenia się cery, w dużej mierze zależne jest od zachowania równowagi wodnej skóry. Kiedy skóra jest przesuszona, staje się bardziej reaktywna, wrażliwa, a zmarszczki się pogłębiają. Dodatkowo traci swój blask, jędrność i podatna jest na uszkodzenia. Pod makijażem widoczne są suche i nieestetyczne skórki.

W momencie, gdy za mało nawadniamy skórę zarówno od wewnątrz, jak i zewnątrz, to wolniej się regeneruje, może się łuszczyć, a także tracić swoją jędrność i elastyczność. Dlatego tak ważnym aspektem jest jej codzienne nawilżanie.

Warto przejrzeć:  Przedłużanie włosów przy użyciu sztucznych lub naturalnych pasemek

O jaki kosmetyk warto wzbogacić swoją pielęgnację?

Rynek kosmetyczny oferuje wiele produktów, które mogą zapewnić odpowiednie nawilżanie skóry. Kiedy mamy już dobrany odpowiedni krem do naszego typu skóry, warto do pielęgnacji wprowadzić na przykład serum nawilżające.

Serum do twarzy to kosmetyk do zadań specjalnych. Zazwyczaj opiera swoje działanie na wyższym stężeniu składników aktywnych, przy jednoczesnej lżejszej konsystencji niż kremy. Serum nawilżające często charakteryzuje się żelową lub wodnistą formułą. Dodatkową zaletą tego typu produktu jest to, że znacząco wspomaga działanie innych kosmetyków. Warto jednak pamiętać, że najlepsze efekty możemy uzyskać w połączeniu z odpowiednio dobranym kremem. Serum nie jest w stanie go zastąpić. Te dwa produkty działają względem siebie synergistycznie.

Serum nawilżające ma za zadanie szybko się wchłonąć i dostarczyć dobroczynne składniki aktywne w głąb naszej skóry. Krem natomiast będzie wieńczył całą pielęgnację, tworząc na skórze delikatną powłokę, chroniąc przed ucieczką wilgoci i negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.

Serum nawilżające warto aplikować na delikatnie wilgotną skórę twarzy, szyi i dekoltu, zaraz po oczyszczaniu, a następnie przejść do kolejnych etapów pielęgnacyjnych. Polecamy, by taki rodzaj kosmetyku wprowadzić do swojej codziennej rutyny. Przy regularnym stosowaniu jesteśmy w stanie zaobserwować najlepsze rezultaty.

Warto przejrzeć:  Operacja plastyczna nosa coraz częściej wybieranym sposobem na jego korektę

Innym kosmetykiem, który może wzbogacić naszą pielęgnację, gdy borykamy się z suchością i odwodnieniem, jest tonik nawilżający.

Toniki stosujemy po oczyszczaniu skóry twarzy, przed aplikacją serum bądź kremu. Zadaniem toniku jest przygotowanie skóry do dalszych etapów pielęgnacyjnych, przywrócenie jej fizjologicznego pH, jeżeli stosujemy intensywne oczyszczanie, odświeżenie skóry oraz zwiększenie penetracji składników aktywnych z aplikowanych kolejno kosmetyków. Toniki mogą również posiadać dodatkowe funkcje i składniki nawilżające, złuszczające, rozświetlające czy matujące. Taki tonik należy dobierać do potrzeb i rodzaju naszej skóry.

Toniki często posiadają wodnistą konsystencję i szybko się wchłaniają, jednak w ostatnim czasie na rynku kosmetycznym coraz częściej pojawiają się również toniki w formie emulsji bądź lekkiego mleczka.


Co wybrać – serum czy tonik nawilżający?

Znając już specyfikę serum oraz toniku, możemy zadać sobie pytanie, jaką formę kosmetyku wybrać? Odpowiedź jest jedna: to zależy!

Wybór pomiędzy serum a tonikiem nawilżającym nie jest do końca jednoznaczny, gdyż nowoczesne formuły toników mogą pełnić funkcję serum. Wszystko zależy od potrzeb i kondycji naszej skóry, od naszych preferencji czy upodobań. Możemy w swojej pielęgnacji wprowadzić również oba te kosmetyki, które zapewnią skórze odpowiednie nawilżanie. Warto jednak pamiętać, że serum posiada w swoim składzie wyższe stężenie substancji aktywnych. Zarówno tonik, jak i serum możemy stosować w swojej pielęgnacji nawet dwa razy dziennie. Nie zapominajmy oczywiście o podstawowych kosmetykach i nie wprowadzajmy wszystkich nowych preparatów jednocześnie.

Warto przejrzeć:  Jak usunąć kaszaki, prosaki i włókniaki na skórze?

Jeżeli wciąż nie do końca wiecie, na jaki wybór postawić, w sklepie internetowym topestetic.pl, jest możliwość skorzystania z darmowych porad kosmetologów, którzy po przeprowadzeniu wywiadu pomogą dopasować odpowiedni kosmetyk. Taką poradę możecie uzyskać drogą telefoniczną, mailową lub poprzez czat. Zachęcamy również do przejrzenia strony sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór kosmetyków, m.in. serum nawilżające czy tonik nawilżający. A dodatkowym dużym plusem Topestetic jest darmowa dostawa oraz próbki i gadżety dodane do każdej przesyłki.

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *