Każda stylistka brwi powinna zadbać nie tylko o to, by używać najlepszych i właściwie dobranych narzędzi, ale także o bezpieczne i efektywne kosmetyki. Dzisiaj porozmawiamy o tym, czym jest remover do brwi, w jakich sytuacjach jest używany i jak dokonać jego wyboru.
Jak działa remover i do czego jest potrzebny
Remover do brwi, to specjalistyczny preparat przeznaczony do usuwania makijażu permanentnego. Działa on na takich samych zasadach, na jakich wykonywany jest zabieg mikropigmentacji. Preparat zostaje wprowadzany do skóry za pomocą igły i maszynki do mikropigmentacji, gdzie wiąże się z pigmentem, a następnie „wyciąga” go na powierzchnię skóry.
Część pigmentu zostaje skutecznie usunięta bezpośrednio podczas zabiegu, natomiast reszta znika później, czemu sprzyja naturalny proces regeneracji skóry: tworzą się drobne strupki, które po pewnym czasie odpadają, odsłaniając jaśniejszą skórę. Pełna regeneracja skóry trwa około 3 miesiące, a zabiegi należy powtarzać co 6 tygodni.
Jeśli chcesz zamówić dobrej jakości remover, postaw na produkty dostępne w sklepie internetowym VSB-store, które w połączeniu z balsamem wspomagają regenerację skóry. Równocześnie produkty te przyspieszają gojenie i minimalizują ryzyko blizn. W katalogu znajdziesz m.in. preparaty skuteczne w usuwaniu różnych typów i kolorów pigmentów, w tym kamuflażu oraz jaskrawych barwników.
Kiedy należy stosować remover?
Decyzja o zastosowaniu removera powinna opierać się na twoim doświadczeniu zawodowym, ale zawsze z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb klientki. Czasami najlepsze efekty daje połączenie removera z laserem, innym razem absolutnie wystarczającym będzie użycie tylko jednej metody.
Jakie czynniki powinnaś wziąć pod uwagę przy podejmowania decyzji? Przede wszystkim jakość i kolor pigmentu. Warto także zwrócić uwagę na to, jak głęboka jest mikropigmentacja i czy klientka ma wrażliwą skórę. Zdarzają się też sytuacje, w których z użycia removera należy zrezygnować i o takich sytuacjach piszemy w dalszej części.
Weź pod uwagę, że pomyślnie dobrany remover, jeśli jest to produkt dobrej jakości, można stosować jednocześnie do usuwania makijażu permanentnego brwi, oczu (kreski) oraz ust. Można to robić nawet w przypadku wcześniejszego wykonania makijażu z użyciem pigmentów opornych na działanie lasera.
Na rynku dostępnych jest wiele dość tanich, kwasowych oraz solnych removerów, ale z użycia tych produktów najlepiej od razu zrezygnować: są szkodliwe dla skóry, która goi się po ich użyciu bardzo długo. Dodatkowo są mało wydajne i często niewygodne w aplikacji.
Liczba potrzebnych zabiegów zależy od celu – całkowite usunięcie makijażu może wymagać około 4 sesji, natomiast jego rozjaśnienie może ograniczyć się do jednej wizyty. Efekty zależą od reakcji organizmu oraz właściwości użytego pigmentu.
Bezwzględne przeciwwskazania do użycia removera do brwi
Pytanie skierowane do klientki (czy też klienta) o to, czy nie ma jakichkolwiek chorób przewlekłych, nie jest bezzasadne. Jest naprawdę wiele sytuacji, w których z użycia removera do brwi należy bezwzględnie zrezygnować. Zaliczane są do nich:
- alergia na składniki preparatu;
- choroby kardiologiczne;
- zaburzenia psychiczne;
- cukrzyca;
- choroby nowotworowe
- hemofilia;
- epilepsja;
- choroby skóry (pokrzywka, łuszczyca);
- choroby okulistyczne (siatkówki, rogówki).
Zdarzają się sytuacje, gdy użycie removera jest niemożliwe jedynie chwilowo. Związane są one z zażywaniem przez klienta leków przeciwzakrzepowych, przeciwzapalnych, grzybobójczych lub sterydowych.
Tak użytkownicy znaleźli artykuł:
- ranking najlepszych maszynek do golenia