Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Kosmetyka Uroda

Modelowanie brwi – jak je poprawnie korygować?

Grubość włosów oraz intensywność ich barwy powoduje, że wiele kobiet posiadających widoczne owłosienie w newralgicznych miejscach decyduje się na zabieg ich usuwania lub też modelowania.

Nie inaczej jest w przypadku brwi, które niepielęgnowane nie wyglądają zbyt estetycznie, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z włosami grubymi oraz gęstymi. Ze względu na lokalizację oraz wrażliwość miejsca modelowanie brwi powinno się odbywać ze szczególną dbałością o najdrobniejszy element. Nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych – miejsce, gdzie wyrastają brwi, jest bardzo mocno ukrwione i w przypadku skaleczenia trudno jest powstrzymać obfite krwawienie.

Modelowanie brwi. Fotografia: www.smilefm.ro.
Modelowanie brwi. Fotografia: www.smilefm.ro.

Modelowanie brwi należy potraktować przede wszystkich jako ich delikatną korektę, nie zaś odważną i radykalną ingerencję w ich wygląd.


W jaki sposób modelować brwi?

Ze względu na posiadaną wiedzę warto przynajmniej na samym początku podpatrzeć specjalistów w dziedzinie modelowania, a do nich z pewnością należy kosmetyczka. Dzięki temu nabędziemy praktyczną wiedzę na temat schematu postępowania przy modelowaniu brwi. Podstawowych czynności można się także nauczyć korzystając z ogólnodostępnych czasopism czy też portali tematycznych na temat zabiegów kosmetycznych i sposobów pielęgnacji swojej urody.

Warto przejrzeć:  Pedicure frezarkowy - czym się charakteryzuje i jak go wykonać?

Modelowanie brwi krok po kroku

Korektę brwi pod kątem ich wyglądu wykonuje się za pomocą pęsety, która powinna być odpowiednio ostra, aby zwiększyć skuteczność naszych poczynań. Dezynfekcja jest także wskazana, zarówno przed jak i po wykonaniu czynności modelujących, gdyż higiena w modelowaniu brwi jest bardzo istotna, w przeciwnym wypadku mogą pojawić się stany zapalne mieszków włosowych w postaci krostek ropnych.

Pojedyncze włoski wyrywamy zdecydowanym oraz energicznym ruchem, od skroni a idąc w kierunku naszego nosa. Pozbywamy się włosków z dolnej warstwy brwi, górnej nie należy wyrywać. Unikajmy również wyrywania nadmiernej ilości włosów. W przypadku zbyt długich brwi obcinanie ich powoduje, że po pewnym czasie odrastają one mocniejsze i gęstsze, co nie wygląda zbyt estetycznie. W takich przypadkach warto skupić się na ich modelowaniu za pomocą różnego rodzaju żeli modelujących, dzięki którym możemy im nadać kierunek oraz kształt.


Modelowanie brwi w gabinecie kosmetycznym

W gabinetach kosmetycznych modelowanie brwi wykonuje się za pomocą:

  • pęsety,
  • pasty cukrowej,
  • wosku.

Mając na uwadze istotę precyzji naszych poczynań nie jest zalecane stosowanie wosku oraz pasty cukrowej w warunkach domowych przy modelowaniu brwi ze względu na ich małą powierzchnię.

Warto przejrzeć:  Chirurgiczne usuwanie znamion - inwazyjna metoda pozbywania się niedoskonałości skóry

Efekty poczynań modelujących brwi utrzymują się maksymalnie do kilkunastu dni, gdyż włoski w tych miejscach szybko odrastają.

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *