Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Zdrowie

Zalety wszywki alkoholowej esperal

Niewątpliwym plusem działania wszywki alkoholowej jest jej jednorazowe podanie oraz długość działania. Wszywkę podaje się pacjentowi podczas zabiegu chirurgicznego, a jej działanie wynosi od ośmiu do aż dwunastu miesięcy. Pacjent nie musi pamiętać o codziennym przyjmowaniu leku. Kolejnym dużym atutem jest to, że jest ona wysoce skuteczna i odstrasza od alkoholu osoby uzależnione.

esperal wszywka - zalety i wady


Minusy wszywki alkoholowej

Wszywka alkoholowa nie leczy choroby alkoholowej. Nie ma działania terapeutycznego oraz nie wpływa na postrzeganie i myślenie jednostki. Co za tym idzie po zakończonym działaniu wszywki alkoholowej, jednostka bardzo szybko może wrócić do nałogu.


Działanie wszywki alkoholowej

Zaszyty w organizmie Esperal stale wydziela do krwi substancję czynną. Odpowiada ona za hamowanie procesów metabolicznych alkoholu w organizmie.

Wydzielana substancja czynna, czyli disulfiram blokuje działanie enzymu odpowiadającego za aktywację procesu dehydrogenazy aldehydowej. W jej wyniku szkodliwy produkt rozkładu etanolu, czyli aldehyd octowy zostaje przekształcony w bezpieczny kwas octowy. Wszywka alkoholowa jednak uniemożliwia zajście tego procesu, dlatego powoduje to nagromadzenie się aldehydu octowego oraz wystąpienie silnych i negatywnych konsekwencji zdrowotnych.


Mam wszywkę alkoholową a nadal odczuwam chęć spożywania alkoholu

Już na samym początku należy podkreślić, że wszywka alkoholowa nie jest samodzielną metodą leczenia choroby alkoholowej. Jej działanie jest bardzo skuteczne jednak co warto zauważyć nie wpływa ona na zmianę myślenia, ani postrzegania jednostki. Osoba uzależniona, która wyraża świadomą zgodę na zabieg nadal odczuwać będzie silne pragnienie i chęć spożycia alkoholu. Posiadanie wszywki nie wpłynie na odczuwanie głodu alkoholowego.  Jednak jej działanie może sprawić, że osoba nie sięgnie po alkohol przez świadomość wystąpienia negatywnych konsekwencji zdrowotnych.

Warto przejrzeć:  Czy Esperal Radom jest bezpieczny?

Wszywka alkoholowa z https://esperalkrakow.com/ działa na zasadzie terapii awersyjnej. Jej głównym zadaniem jest wywoływanie negatywnych uczuć dotyczących alkoholu u osób uzależnionych od tej substancji. Działa ona na emocje osoby uzależnionej.  Jednostka boi się negatywnych konsekwencji zdrowotnych oraz wielogodzinnych nieprzyjemnych dolegliwości, więc nie sięga po alkohol.

Przeciwnicy stosowania wszywki alkoholowej uważają, że wszywka alkoholowa działa jak przysłowiowy bat, który znajduję się nad głową. Jednostka cały czas ma świadomość, że otrzyma karę jak tylko przekroczy granice i złamie reguły, czyli spożyje alkohol. Dlatego nie robi tego mimo odczuwania ochoty. Jednak w momencie, gdy wszywka alkoholowa przestanie działać, bat znika, a wraz z zanikiem konsekwencji może pojawić się powrót do alkoholu i rozwój uzależnienia.


Zarys historyczny

Powszechnie dziś znane działanie wszywki alkoholowej zostało odkryte w XX wieku przez dwóch duńskich naukowców. Zauważyli oni, że osoby, które przyjmują Esperal po spożyciu alkoholu doświadczają nieprzyjemnych dolegliwości zatrucia alkoholowego. Ich własne odkrycie zaintrygowało ich na tyle, aby przeprowadzić na ten temat badania. Wyniki badań wykazały, że Esperal hamuje rozkład etanolu w organizmie. Pozwoliło to na rozwój leczenia choroby alkoholowej.

Warto przejrzeć:  Diagnostyka i objawy nietolerancji glutenu. Jak rozpoznać celiakię u dzieci i dorosłych?

Wszywkę alkoholową wykorzystywano na całym świecie, w wielu miejscach stosowana jest do dziś. Najczęściej spotkać możemy ja na wschodzie. W Europie Zachodniej (niektórych krajach) oraz Stanach Zjednoczonych jej stosowanie zostało zakazane.

W Polsce przed rokiem 2010 również nałożono zakaz jej produkcji oraz stosowania, jednak już po dwóch latach zakaz ten został zniesiony i wszywka alkoholowa stosowana jest do dziś.


Co po spożyciu alkoholu?

Posiadając wszyty Esperal nie wolno spożywać alkoholu. W żadnej ilości, ani pod żadną postacią. Łamiąc tą zasadę należy liczyć się z odczuwaniem silnych i nieprzyjemnych dolegliwości. Charakterystyczne objawy występujące po spożyciu alkoholu to silny ból głowy, zawroty głowy, kołatanie serca, przyspieszona akcja serca, drgawki, dreszcze, potliwość, uczucie lęku, uczucie niepokoju i inne. Warto również dodać, że objawy te wystąpią w ciągu kilku minut od spożycia alkoholu, a utrzymywać mogą się nieprzerwanie do kilkunastu godzin.

Im większa dawka alkoholu tym dłużej utrzymujące się i silniejsze objawy. Należy również zauważyć, że w przypadku spożycia znacznych ilości alkoholu, jednostka musi liczyć się z możliwością wystąpienia poważnych i nieodwracalnych konsekwencji zdrowotnych takich jak marskość wątroby, zapaść czy śmierć.


Skutki uboczne

Zabieg podskórnego podania Esperalu jest bezpieczny i mało inwazyjny. Sama substancja nie wywołuje żadnych dodatkowych dolegliwości, ani reakcji. Objawy pojawiają się w momencie spożycia alkoholu. Należy jednak być uważnym i wrażliwym po zabiegu na zmiany w swoim organizmie. Jeżeli wystąpią stany depresyjne, lękowe, schizofrenia, reakcje alergiczne, wzmożona senność, przemijająca impotencja, metaliczny posmak w jamie ustnej, posmak czosnku w jamie ustnej to niezwłocznie należy skontaktować się z lekarzem.

Warto przejrzeć:  Najczęściej stosowane metody leczenia zębów

Ile to kosztuje?

Wszywka alkoholowa to lek, który nie jest refundowany w naszym kraju. Oznacza to, że pacjent, który decyduje się na rozpoczęcie terapii Esperalem musi zapłacić za koszt leku oraz zabiegu z prywatnych pieniędzy. Warto tutaj wspomnieć, że koszt zabiegu to około kilkuset złotych. Ceny wahają się w zależności od miasta kliniki, pakietu oraz lekarza który wykonuje zabieg. Plusem tego zabiegu jest długość działania wszywki. Koszt rozkłada się więc na okres od ośmiu do dwunastu miesięcy.

Należy również pamiętać, że w Polsce dostępne jest bezpłatne leczenie choroby alkoholowej. Aby z niego skorzystać należy zgłosić się do poradni leczenia uzależnień lub ośrodka leczenia uzależnień. W przypadku wyboru drugiej placówki niezbędne jest posiadanie skierowania na leczenie. Skierowanie to można uzyskać od lekarza rodzinnego, lekarza internisty czy lekarza psychiatry. Z bezpłatnego leczenia mogą skorzystać zarówno osoby ubezpieczone jak i te, które nie posiadają ubezpieczenia zdrowotnego.

Zaleca się, aby podczas terapii Esperalem równolegle podjąć również terapię leczenia uzależnień. Działanie pozwoli osiągnąć wieloletnie okres trzeźwości oraz powrót do normalnego życia w sposób społecznie akceptowalny. Terapia leczenia uzależnień wyposaży również jednostkę w narzędzia do walki z głodem alkoholowym oraz radzenia sobie z codziennymi problemami w sposób społecznie akceptowalny.

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *