Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Kosmetyka Medycyna estetyczna Uroda

Peeling cosmelan nie tylko na przebarwienia

W poprzedniej publikacji zamieściliśmy dokładny opis i charakterystykę przebarwień, które pojawiają się na naszej skórze z różnych przyczyn. Zmiany w rozmieszczeniu barwnika skórnego (melaniny) są tego najczęstszą przyczyną, a efektem tego są powstające na skórze piegi, plamy starcze czy też plamy słoneczne.

Szczególnie narażone na powstawanie przebarwień są takie miejsca naszego ciała jak czoło i nos, dłonie oraz dekolt i przedramiona. Jak temu zaradzić i jak skutecznie walczyć z przebarwieniami, kiedy maskowanie ich jest problemem uciążliwym i czasochłonnym?

Metoda peelingu cosmelan na usuwanie i rozjaśnianie przebarwień, plam oraz piegów na skórze. Fotografia: biutiful.co.za.
Metoda peelingu cosmelan na usuwanie i rozjaśnianie przebarwień, plam oraz piegów na skórze. Fotografia: biutiful.co.za.

Na czym polega metoda cosmelan?

Jedną z bardzo skutecznych metod pozbycia się przebarwień jest zastosowanie peelingu o nazwie cosmelan, a jej opracowaniem zajmował się dr Eduard Krulig. Ideą peelingu jest złuszczanie i usuwanie martwego naskórka, w przypadku cosmelanu do tego celu używane są takie substancje aktywne jak kwas kojowy, palmitynian, kwas fitowy, retinol, kwas askorbionowy oraz arbutyna.

Pozbywanie się przebarwień poprzez zastosowanie peelingu jest skuteczną i powszechnie stosowaną metodą przeprowadzaną w gabinetach kosmetycznych.


Cosmelan – zalety i efekty

Niewątpliwą zaletą metody cosmelan są jeszcze lepsze efekty niż w przypadku zastosowania tradycyjnego peelingu chemicznego czy też mechanicznego. Różnica tkwi przede wszystkim w znalezieniu optymalnego połączenia wielu substancji poprzez zastosowanie odpowiednich proporcji składników czynnych.

Warto przejrzeć:  Mezoterapia igłowa oraz bezigłowa

Przygotowanie oraz dokładny skład metody są objęte tajemnicą. W odróżnieniu od innych zabiegów peelingu nie występuje problem podrażnień skórnych, a efekty rozjaśnienia skóry są widoczne praktycznie natychmiast. Cechy te powodują, że metoda cosmelan jest szczególnie polecana osobom mającym problemy z maskowaniem i usunięciem przebarwień.

Znaczącą wadą terapii jest natomiast jej bardzo wysoka cena, która wynosi przynajmniej kilkaset zł, a w wielu gabinetach kosmetycznych jest to ponad 1000 zł.


Dla kogo cosmelan?

Peeling cosmelan to metoda polecana osobom mającym problemy z widocznymi przebarwieniami i tym, w przypadku których nieskuteczne okazało się zastosowanie leków, kosmetyków czy też innych form peelingu. To skuteczny sposób na eliminowanie przebarwień powstających na skutek:

  • stanów zapalnych,
  • zaburzeń w gospodarce hormonalnej,
  • reakcji o charakterze foto toksycznym.

Podczas zabiegu cosmelan na twarz pacjenta nakładana jest maska peelingująca o zielonkawym odcieniu (czas zakładania samej maski to około godzina), którą należy trzymać przez okres kilku godzin. Maskę peelingującą zmywa się w domu, krem wybielający należy stosować przez okres około tygodnia.

Tak użytkownicy znaleźli artykuł:
  • peeling na przebarwienia
  • ciemne plamy pod pachami

OPINIE - 1

  1. ja miałam rozne peelingi i chemiczne i niestety niewiele to na moje plamy pomoglo. Pani doktor z osteomedu w Krakowie poleciła mi cosmelan:) i ten zabieg naprawde zadziałał. Plamy mi z twarzy prawie zeszly!!! Dalej używam kosmetykow w domu i z dnia na dzień moja twarz wygląda coraz lepiej. :)))

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *