Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Medycyna estetyczna Uroda

Chirurgiczne usuwanie znamion – inwazyjna metoda pozbywania się niedoskonałości skóry

Niedoskonałości pojawiające się lub obecne na naszej skóry od niepamiętnych już czasów spędzają sen z powiek przede wszystkim kobietom. Chcąc zachować efekt pięknej oraz zadbanej cery gotowe są nawet na inwazyjne interwencje chirurgiczne, aby pozbyć się mało estetycznych i problematycznych miejsc.

Chirurgiczne usuwanie znamion na skórze. Fotografia: epicpc.com.
Chirurgiczne usuwanie znamion na skórze. Fotografia: epicpc.com.

Badanie charakteru niedoskonałości

Wizyta u lekarza powinna być przemyślana, warto jest przekazać specjaliście wszelkie informacje, które posiadamy o naszym znamieniu – czy jest to znamię wrodzone, czy też nabyte, czy w ostatnim czasie nastąpił jego rozrost, czy następuje zmiana jego barwy.

Niektóre jednak niedoskonałości ze względu na swój charakter nie powinny być usuwane, o czym poinformuje nas lekarz. To właśnie od jego decyzji powinno zależeć, czy dana zmiana skórna kwalifikuje się do usunięcia. Jedną z nich są występujące w różnych rejonach naszego ciała znamiona, których charakter zmian zależy od wielu czynników. Niekiedy są one symptomem stanu chorobowego organizmu, dlatego właśnie zabieg ich chirurgicznego usuwania powinien być poprzedzony konsultacją z lekarzem specjalistą.

Dermatoskopia, czyli badanie charakteru znamion, da nam odpowiedzieć na temat charakteru tych znamion. Niekiedy są one objawem postępującego przewlekle nowotworu, dlatego podczas dermatoskopii warto poprosić o wykonanie analizy także innych zmian, które występują na naszej skórze. Usuwane są również znamiona barwnikowe, a głównym powodem ich eliminacji są względy czysto estetyczne.

Warto przejrzeć:  Czy można przyozdobić różowy lakier hybrydowy? Podpowiadamy!

Podczas dermatoskopii oceniany jest dokładnie charakter zmian pod kątem możliwego wystąpienia komórek rakowych.


Uwarunkowanie zmian

Powstawanie znamion na naszej skórze może być po prostu uwarunkowane genetycznie, niekiedy znamiona powstają przy nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne lub też promienie emitowane podczas opalania się w solarium.

Inną grupę stanowią zmiany skórne będące informacją o stanie nowotworowym, jeszcze inną są natomiast te powstające w wyniku działania określonych substancji albo też promieniowania.


Usuwanie znamion interwencją chirurgiczną

Po odpowiednim rozeznaniu oraz zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu wykonywane jest także chirurgiczne usuwanie znamion za pomocą skalpela. Podczas interwencji chirurgicznej pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe.

Po zabiegu wymogiem koniecznym jest korzystanie z opatrunków, odpowiednia rekonwalescencja oraz ostrożność w wykonywaniu ruchów (w zależności od miejsca usunięcia znamiona), a także usunięcie nałożonych szwów. Dzięki otrzymanemu znieczuleniu chirurgiczne usuwanie blizn i znamion jest interwencją bezbolesną, długość trwania zabiegu to mniej więcej 25-30 minut.

Wycinek usuniętego elementu poddaje się biopsji i bada wnikliwie charakter zmian pod kątem możliwego wystąpienia komórek nowotworowych. Badanie histopatologiczne jest standardową procedurą przy usuwaniu wszelkiego rodzaju zmian pojawiających się na powierzchni skóry czy też wewnątrz naszego ciała. Wynik badania histopatologicznego otrzymamy po okresie jednego lub dwóch tygodni.

Warto przejrzeć:  Depilacja hollywoodzka - jeden z modnych sposobów usuwania włosków z miejsc intymnych

Chirurgiczne usuwanie znamion wykonuje się również ze względów estetycznych, a poddawane są interwencji chirurgicznej także znamiona o charakterze barwnikowym.


Postępowanie po zabiegu

Po chirurgicznym usunięciu znamiona opatrunek należy nosić jeszcze przez około 2 tygodnie. Ważna jest także ochrona tego miejsca przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych, nie należy rozciągać skóry w okolicach usunięcia znamiona, nie zaleca się stosowania tam kosmetyków oraz przemywania rany pozabiegowej. Blizna pooperacyjna nie powinna być również wystawiana na działanie promieni słonecznych przez okres mniej więcej 6 miesięcy.

Tak użytkownicy znaleźli artykuł:
  • wycinanie znamion
  • usuwanie znamion

OPINIE - 1

  1. Usuwałam znamię u dr Rafała Szulca we Wrocławiu i wszystko odbyło się sprawnie i bez komplikacji. Bardzo się cieszę, że udało mi się pozbyć pieprzyka, który dokuczał mi od dłuższego czasu, bo był w bardzo uciążliwym miejscu. Przed zabiegiem obaw miałam wiele, ale na prawdę nie ma się czego bać 🙂

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *