Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Kosmetyka Medycyna estetyczna Uroda

Usuwanie rozstępów pojawiających się na skórze

Problem rozstępów dotyczy nie tylko kobiet, ale również i mężczyzn. Z rozstępami mamy do czynienia w momencie, gdy znacznie przybywamy na wadze i nasza skóra rozciąga się w sposób zbyt intensywny.

Szybkie rozciąganie powierzchni skóry wpływa na ich powstawanie, a najczęściej mamy z nimi do czynienia w miejscach cechujących się najgrubszą tkanką tłuszczową. W przypadku kobiet pojawiają się one często po przebytej ciąży, a także w pośladkach, udach, talii czy też biodrach. U mężczyzn rozstępy występują najczęściej w postaci charakterystycznych opon na brzuchu.

Usuwanie rozstepów z powierzchni skóry. Fotografia: spaandclinic.com.au.
Usuwanie rozstepów z powierzchni skóry. Fotografia: spaandclinic.com.au.

Sposoby na leczenie i usuwanie rozstępów

Pozbywanie się rozstępów może następować także w warunkach domowych, a służą do tego celu przeróżne preparaty w postaci kremów, żeli lub też innych specyfików. W zależności od zastosowanego środka terapia przez nas wybrana cechuje się zróżnicowaną skutecznością, usuwanie rozstępów w warunkach domowych jest także zabiegiem długotrwałym.

Celem wspomagania naszych kuracji warto zastosować odpowiednie ćwiczenia (zobacz => ćwiczenia na uda i pośladki), które wydatnie przyczyniają się do eliminacji rozstępów. Wizyta na siłowni przy aplikowaniu optymalnego i indywidualnie dopasowanego planu treningowego będzie bardzo rozsądnym rozwiązaniem. Pomocny przy tego typu zabiegach będzie także peeling.

Warto przejrzeć:  Mikrodermabrazja na twarz - rodzaje i cechy charakterystyczne poszczególnych jej typów

Usuwaniem niedoskonałości w postaci rozstępów zajmują się salony kosmetyczne oraz dermatologiczne. Wielość oferowanych przez nich metod sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Do wyboru mamy:

  • metody laserowe,
  • peelingi różnego rodzaju,
  • mikrodermabrazję.

Stan zapalny występujących rozstępów uniemożliwia zastosowanie kuracji je usuwającej. W zależności od rozległości oraz głębokości rozstępów dopasowuje się ilość zabiegów, podobnie zresztą jak głębokość prowadzonego zabiegu.


Zamiast usuwania maskowanie rozstępów kremami

Istnieje sposób na ukrywanie rozstępów, a jest on dedykowany osobom, które z różnych względów nie mogą zostać poddane zabiegowi ich usunięcia. W celu maskowania występujących na ciele rozstępów stosuje się balsamy samoopalające (najlepiej wybrać te lepsze jakościowo) bądź też rozmaite kremy. Jest to dobra metoda w przypadku pojedynczych niedoskonałości, maskowanie rozstępów jest jednak procesem niezwykle czasochłonnym, gdy mamy do czynienia z rozstępami występującymi w wielu miejscach.

Naturalność oraz łatwość aplikowania preparatów maskujących powoduje, że są one bardzo chętnie wykorzystywane. W zależności od naszej karnacji powinniśmy wybrać optymalny odcień zastosowanych kremów.

Do maskowania rozstępów stosowane są również pudry oraz podkłady, jednak są one mniej trwałe i mniej skuteczne niż kremy, zwłaszcza gdy nasza skóra poddawana jest kąpieli w wodzie morskiej czy też słodkiej.

Warto przejrzeć:  Peeling kwasem migdałowym nie tylko na skórę twarzy

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *