Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Kosmetyka Uroda

Pedicure, czyli pielęgnacja skóry i paznokci u stóp

Zadbane paznokcie dłoni i u nóg to przejaw naszego podstawowego poczucia estetyki oraz dbałości o swój wygląd. Ważne w codziennych czynności higienicznych są nie tylko dłonie, ale również stopy. Ich odpowiedni wygląd ważny jest nie tylko latem, kiedy to ochoczo odsłaniamy stopy w sandałach.

Zdrowe i piękne stopy powinny towarzyszyć nam każdego dnia. Możemy próbować samodzielnie wykorzystywać w tym celu pumeksy, peelingi czy kremy do stóp, jednak wielokrotnie zabiegi te okazują się niewystarczające lub zwyczajnie brakuje nam na nie czasu. W takich przypadkach dobrze jest udać się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego, aby skorzystać z relaksującego i pielęgnacyjnego zabiegu pedicure.

Pedicure skóry i paznokci u stóp. Autor fotografii: www.pronails.pl.
Pedicure skóry i paznokci u stóp. Autor fotografii: www.pronails.pl.

Niemal każdy gabinet kosmetyczny posiada szeroką gamę tego rodzaju zabiegów, dzięki czemu każdy – zarówno kobiety, jak i mężczyźni – znajdzie coś idealnego dla własnych potrzeb oraz oczekiwań.

Pedicure to nie tylko usunięcie skórek i stylizacja paznokci u stóp. To również, a nawet przede wszystkim, walka ze zrogowaciałym i twardym naskórkiem, pękniętymi piętami, nagniotkami, odciskami, a nawet wrastającymi paznokciami.


Właściwości lecznicze pedicure

Pedicure oferuje także warianty lecznicze, z których warto korzystać przy bardziej rozwiniętych dolegliwościach związanych ze stopami, ale także wtedy, gdy uskarżamy się na zmęczone i obolałe stopy. Niektóre formy pedicure są bardzo innowacyjne. Tu wymienić można choćby pedicure z rybkami, podczas którego pacjentki moczą stopy w specjalnych akwariach wypełnionych wodą, w której pływają prawdziwe małe rybki z rodziny karpiowatych.

Warto przejrzeć:  Depilacja rąk różnymi metodami

Te wodne zwierzątka bardzo precyzyjnie zjadają martwy naskórek, pozostawiając ten żywy w stanie kompletnie nienaruszonym. Inną nowoczesną formą zabiegu dla stóp jest pedicure japoński, który pielęgnuje paznokcie stóp za pomocą japońskiej pasty o wysokich walorach odżywczych oraz specjalnego pudru.


Pedicure japoński

Pedicure japoński daje znakomite efekty już praktycznie po pierwszej wizycie, jednak chcąc uzyskać pełen efekt zaleca się zastosowanie serii 4-5 zabiegów w odstępstwie kilku tygodni każdy. Dogłębne odżywiane oraz wygładzanie stóp to efekt działania japońskiej pasty, w skład której wchodzą witamina A, E, pszczeli pyłek, kreatyna oraz krzemionka z morza japońskiego – składniki te odpowiedzialne są zarówno za zdrowe, jak i estetycznie wyglądające paznokcie.

Zabieg ten poleca się szczególnie osobom z łamliwymi oraz kruchymi paznokciami, a efektem jego wykonania są zadbane oraz mocne paznokcie, znika także problem odrastających przy paznokciach skórek. Dzięki pedicure japońskiemu możemy także zadbać o odpowiednią pielęgnację naszych stóp poprzez ich:

  • zmiękczanie,
  • masaż,
  • moczenie,
  • pozbywanie się martwego naskórka z powierzchni skóry.

Po tych czynnościach dopiero następuje nałożenie pasty i zastosowanie odpowiedniego dla tego zabiegu pudru.


Pedicure frezarkowy

Pedicure frezarkowy wykonuje się za pomocą specjalistycznego urządzenia zwanego frezarką, której zadaniem jest usuwanie martwego naskórka z pięt. Sam zabieg to także wygładzanie pięt i wklepywanie substancji odżywczych, jak również masaż stóp i pielęgnacja paznokci wraz z nakładaniem na nie lakieru.

Warto przejrzeć:  To sprawi, że będziesz miała gładkie stopy

Po wykonaniu standardowych czynności przygotowujących daną partię ciała do zabiegu (moczenie stóp w wodzie ze środkami zmiękczającymi skórę, masaż stóp itp.) następuje pozbywanie się skórek frezarką. Następnie stosuje się krem regenerujący i na samym końcu maluje paznokcie.


Pedicure rybki

Zabieg fish pedicure staje się coraz bardziej popularny również w naszym kraju. Kąpiel ma na celu usuwanie martwego naskórka oraz wygładzenie stóp, a za te czynności odpowiedzialne są rybki z gatunku karpiowatych umieszczone w wannie z ciepłą wodą. Nie jest naruszana natomiast struktura żywego naskórka, pozbywamy się jedynie jego martwych elementów.

Zgodne opinie klientów potwierdzają jego zalety – pielęgnuje i leczy skórę, odmładza oraz relaksuje ją.

Sam zabieg jest bezbolesny. Pedicure rybki bardzo dokładnie oczyszcza skórę na całej powierzchni stóp, co powoduje, że są one bardziej miękkie, gładsze i zdrowsze.

Dla utrzymania odpowiednich efektów warto powtarzać zabieg co jakiś czas (przez kilka tygodni czy nawet miesięcy).


Efekty pedicure

Wszystkie zabiegi pedicure zawierają zmiękczającą, odżywczą i relaksującą kąpiel połączoną z przyjemnym masażem. Każdy też taki zabieg kończyć się może stylizacją paznokci (charakterystyczne w przypadku pedicure hybrydowego), choć nie musi (dzięki czemu zabieg ten jest chętnie wybierany również przez mężczyzn, którym zależy na zdrowych i zadbanych stopach, zwłaszcza latem). Paznokcie mogą być pomalowane na dowolny, jednolity odcień, choć najczęściej klientki gabinetów kosmetycznych decydują się na klasyczny, ponadczasowy i uniwersalny french.

Warto przejrzeć:  Pedicure rybki, czyli czym jest fish pedicure?

Zabiegi pedicure warto powtarzać, by faktycznie i przez jak najdłuższy czas cieszyć się zdrową i gładką skórą stóp.

OPINIE - 1

  1. Uważam, że piękne i zadbane dłonie są w obecnych czasach wizytówką kobiety dlatego staram się dbać o dłonie jak tylko to możliwe. Regularnie odwiedzam salon kosmetyczny i korzystam z różnych zabiegów na dłonie. Właśnie zauważyłam pozytywne efekty manicure japońskiego dostępnego w salonie Tutti Beauty paznokcie są mocniejsze, bez przebarwień, sprężyste i nie rozdwajają się.

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *