Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Uroda

Opalanie natryskowe i jego wpływ na naszą skórę

Umiar jest wskazany praktycznie w każdej czynności, którą wykonujemy. Nie inaczej jest w przypadku kąpieli słonecznych, tak pożądanych zwłaszcza przez przedstawicielki płci pięknej.

Warto jednak pamiętać o tym, że nadmierne eksponowanie swojej skóry na słońcu może powodować szereg komplikacji z nowotworami na czele. Ponadto nasza skóra po opalaniu się jest wysuszona, a słońce powoduje jej starzenie. Oczywiście opalenizna w przypadku zdroworozsądkowego podejścia wygląda bardzo estetycznie (warto stosować odpowiednie kremy), nie jest konieczne wylegiwanie się długimi godzinami na słońcu, a wystarczą nawet spacery na łonie natury.

Opalanie natryskowe. Fotografia: www.broadrippletan.com.
Opalanie natryskowe. Fotografia: www.broadrippletan.com.

Jeśli jednak nie jesteśmy zwolennikami naturalnej formy opalania się, ciekawą alternatywą będzie z pewnością dla nas pójście do solarium oraz opalanie natryskowe, które w naszym kraju nie jest jeszcze zbytnio popularne.


Na czym polega opalanie natryskowe?

Ze względu na częste efekty uboczne tradycyjnych form opalania alternatywą jest opalanie natryskowe, które polega na aplikowaniu preparatu samoopalającego na powierzchnię skóry. Dzięki odpowiednim właściwościom stosowanej substancji ma ona nie tylko działanie opalające, ale również nawilżające i regenerujące samą skórę. Sprawia również, że staje się ona bardzie ujędrniona oraz elastyczna.

Warto przejrzeć:  Lifting twarzy receptą na postępujące efekty starzenia się skóry

Efekty zabiegu są uzależnione od jego intensywności oraz koloru naszej skóry i rodzaju karnacji. Pojedyncze skorzystanie z opalania natryskowego powoduje utrzymanie opalenizny przez okres kilku tygodni. Zaletą tego sposobu opalania się jest jego dokładność – preparat jest nanoszony na skórę w sposób równomierny.

W zależności od preferencji można wybrać odpowiedni poziom oraz ilość aplikowanego opalacza, a najczęściej są to:

  • lekka opalenizna,
  • średnia opalenizna,
  • mocna opalenizna.

Z opalania natryskowego mogą z powodzeniem korzystać również kobiety w ciąży bez jakichkolwiek przeciwwskazań ze względu na działanie preparatu tylko na powierzchnię skóry.

Opalanie natryskowe przed i po – film


Opinie specjalistów i internautów o opalaniu natryskowym

Specjaliści są zgodni co do bezpieczeństwa stosowania opalania natryskowego. Ich opinia powoduje, że coraz więcej osób korzysta z tej formy zdobywania opalenizny. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

A jakie są Państwa opinie na temat opalania natryskowego? Zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *