Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Kosmetyka Medycyna estetyczna Uroda

Depilacja depilatorem jako jeden z domowych sposobów na usuwanie owłosienia

Obecne możliwości depilacji nie ograniczają się jedynie do tych najbardziej popularnych miejsc, tj. skóry twarzy, okolic intymnych itp. Dzięki sukcesywnemu rozwojowi medycyny estetycznej zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą wybierać spośród różnorodnych zabiegów kosmetycznych.

Bardzo często stosowane są depilacje woskiem lub też pastą cukrową, z domowych sposobów najbardziej znaną i jednocześnie chyba najbardziej popularną metodą jest pozbywanie się owłosienia za pomocą depilatora.

Depilacja powierzchni skóry nóg depilatorem. Autor fotografii: kadinstar.com.
Depilacja powierzchni skóry nóg depilatorem. Autor fotografii: kadinstar.com.

Skuteczność usuwania włosków depilatorem

Depilator posiada obracające się pęsety, które wyrywają włosy wraz z cebulkami. Mechaniczne usuwanie włosków z cebulkami nie jest niestety zbyt przyjemnym uczuciem, co stanowi zdecydowanie sporą wadę tego rodzaju depilacji. Ta forma usuwania włosków jest mniej dokładna niż w przypadku depilacji laserowej, woskowej lub też przy użyciu pasty cukrowej. Sporym jej atutem jest natomiast szybkość, prostota i brak jakichkolwiek koniecznych przygotowań do zabiegu.

Istotna kwestiadepilatory największą skuteczność posiadają przy pozbywaniu się owłosienia nie dłuższego niż trzy milimetry, jeżeli mamy w miejscach depilowanych dłuższe owłosienie, wówczas koniecznym będzie skrócenie go. Wraz z kolejnym używaniem depilatora ból zabiegowy staje się mniejszy, producenci coraz częściej również wyposażają swój sprzęt w nakładki chłodzące znacząco zmniejszające ból w czasie wykonywania zabiegu.

Dla skóry szczególnie wrażliwej poleca się stosowanie depilatorów posiadających głowice ceramiczne. Celem zmniejszenia bólu stosuje się często przed depilacją rozciąganie skóry lub też bierze się gorącą kąpiel, co znacznie ułatwia pozbywanie się owłosienia.

Warto przejrzeć:  Mikrodermabrazja na twarz - rodzaje i cechy charakterystyczne poszczególnych jej typów

Aby lepiej przygotować się do depilowania, warto rozpocząć usuwanie włosków od rejonów najmniej wrażliwych – np. od nóg. Depilatory bardzo rzadko stosuje się w przypadku depilacji okolic intymnych ze względu na duży ból zabiegowy oraz niezbyt zadowalające efekty. Pojedyncza depilacja depilatorem pozwala na zachowanie gładkiej skóry przez około 3-4 tygodnie.


Przeciwwskazania do depilacji depilatorem

Tak jak w przypadku innych form depilacji, z depilatora nie powinny korzystać osoby:

  • mające stany zapalne skóry,
  • posiadające żylaki w różnorodnym stadium schorzenia,
  • inne problemy żylne.

Dla takich osób medycyna estetyczna zarezerwowała głównie stosowanie kremów depilujących.

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *