Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Uroda Zdrowie

Jak schudnąć z ud, czyli ćwiczenia na uda oraz pośladki

Zalety wielu diet wyszczuplających są wręcz trudne do przecenienia. Zyskujemy dzięki nim płaski i atrakcyjny brzuch, dzięki czemu polepsza się znacząco nasze samopoczucie. Co jednak zrobić z nadmiarem tłuszczu w okolicach ud, gdzie odpowiednia dieta niestety nie zajmuje się tymi partiami ciała?

Na szczęście istnieje spora grupa ćwiczeń, które możemy wykonywać przyczyniając się do modelowania sylwetki – także i w tych miejscach. Najważniejsza jednak rzecz to systematyczność wykonywanych zestawów, bo tylko wytrwałość i przykładanie się do poszczególnych serii da nam pozytywne rezultaty.

Skuteczne ćwiczenia na jędrne, szczupłe uda i pośladki. Fotografia: fitbodybuzz.com.
Skuteczne ćwiczenia na jędrne, szczupłe uda i pośladki. Fotografia: fitbodybuzz.com.

Jak schudnąć z ud oraz pośladków?

Z pewnością siedzący tryb życia nie wpływa pozytywnie na odpowiednie modelowanie sylwetki. Praca za biurkiem ma niestety zgubny wpływ na wygląd naszych ud oraz pośladków. Należy pamiętać, że tkankę tłuszczową gromadzącą się w tych okolicach redukuje się znacznie trudniej, dlatego już dziś zaplanujmy sobie odpowiedni reżim treningowy. Klucz do sukcesu to przede wszystkim ćwiczenia wykonywane regularnie; nie należy jednak przesadzać z ich intensywnością. Trening wyszczuplający nasze uda oraz pośladki znany jest już od dawna, jednak najważniejsza kwestia to ich odpowiednia kolejność oraz cykliczność.

Warto przejrzeć:  Depilacja pastą cukrową alternatywą dla wosku

Ćwiczenia na uda i pośladki

  • Przysiady. Wykonując je należy stanąć w lekkim rozkroku, a nasze ręce powinny być oparte na biodrach. W takiej pozycji wykonujemy kilka serii po kilkanaście przysiadów – najczęściej jest to 4-5 serii po około 15-20 przysiadów.
  • Unoszenie miednicy. Leżąc na plecach i układając nasze ręce wzdłuż ciała przystępujemy do uginania kolan. Kolejny krok to unoszenie i opuszczanie miednicy – serię powtórzeń wykonujemy przez około 4-5 minut, po czym robimy sobie przerwę 1-2 minutową i powtarzamy czynności jeszcze raz.
  • Unoszenie nóg tyłem. Zajmujemy pozycję klęcząca opierając się dłoniami na podłodze, łokcie i plecy powinny być wyprostowane podczas tego ćwiczenia. W takiej pozycji unosimy raz jedną, raz drugą nogę. Czynność powtarzamy 15-20 razy w kilku seriach.
  • Prostowanie nóg tyłem. Zajmujemy pozycję analogiczną do powyższego ćwiczenia. Różnica polega na tym, że teraz unosimy w sposób równoległy wyprostowaną nogę do podłoża – raz jedną, raz drugą. Czynność wykonujemy z taką samą częstotliwością i taką samą liczbą powtórzeń jak unoszenie nóg tyłem.
  • Przekładaniec. Leżąc na brzuchu na podłodze ręce splatamy pod brodą. Wykonujemy wyprostowanymi nogami przeplatankę przekładając każdą nogę możliwie jak najdalej w stronę przekątnej naszego tułowia. Możemy zastosować tą samą liczbę powtórzeń jak w powyższych ćwiczeniach.
Warto przejrzeć:  Lipoliza jako jeden ze sposobów walki z tłuszczem

Ćwiczenia na uda – proponowany zestaw

Kompleksowy zestaw ćwiczeń na uda możecie znaleźć tutaj:
http://www.cwiczenia.org/cwiczenia-na-uda/
Przyjemnego treningu 🙂

OPINIE - 2

  1. Znalazłam dobre ćwiczenia na szczupłe uda i powiem, że po dwóch miesiącach zobaczyłam spore efekty. Warto ćwiczyć regularnie, bo bez tego nie da się niczego osiągnąć, ale systematyczne ćwiczenia są w stanie dużo zdziałać. Pozdrawiam!

  2. Na internecie można znaleźć wszystko, w tym fajne ćwiczenia na uda w domu. Wcale nie trzeba iść na siłownię, by dobrze zrobić trening nóg – spokojnie zrobimy go w domu 😉

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *