Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Kosmetyka Uroda

Ultradźwięki i ich rola w kosmetyce. Zabiegi wykorzystujące fale ultradźwiękowe

Dobroczynny wpływ ultradźwięków na nasz organizm sprawił, że także w kosmetyce znajdują swoje odpowiednie zastosowanie. Głębokie działanie na wewnętrzne struktury naskórka powodują stymulację kolagenu i elastyny, co przyczynia się do znacznego odmłodzenia naszej cery.

Dzięki ultradźwiękom substancje odżywcze podawane podczas zabiegów mogą dotrzeć znacznie głębiej dając lepszy efekt w postaci skóry bardziej elastycznej i ujędrnionej. Przez komórki rogowe fale ultradźwiękowe przedostają się z łatwością, co jest znacząco utrudnione przy tradycyjnym wklepywaniu preparatów kosmetycznych ze względu na obecność na naszej skórze warstwy ochronnej, która znacząco ogranicza przedostawanie się czynników zewnętrznych w wgłąb jej wewnętrznych struktur.

Zastosowanie ultradźwięków w kosmetyce. Fotografia: popsugar-assets.com.
Zastosowanie ultradźwięków w kosmetyce. Fotografia: popsugar-assets.com.

Ultradźwięki idealnie nadają się do głębokiego masażu skóry, a szczególnie jest to konieczne w okresie intensywnego starzenia się organizmu. Wtedy bowiem komórki znajdujące się w wewnętrznych warstwach skóry wytwarzają znacznie mniej elastyny oraz kolagenu, które odpowiedzialne są za odpowiednią elastyczność oraz jędrność cery. Dodatkowa stymulacja przeprowadzana falami ultradźwiękowymi ma właśnie za zadanie pobudzić komórki do bardziej intensywnego wytwarzania tych substancji odżywczych.


Rola ultradźwięków w pielęgnacji cery

Emitowane podczas zabiegu fale ultradźwiękowe znacząco przyczyniają się do odmłodzenia naszej skóry. Ułatwiają one dostarczanie substancji odżywczych wewnątrz cery, dzięki czemu odzyskuje ona dawny blask, jest bardziej elastyczna, niwelowane są takie niedoskonałości jak zmarszczki, redukowany jest znacząco cellulit poprzez rozbijanie większych skupisk tkanek tłuszczowych, w wyniku czego mniejsze struktury są wchłaniane lub też wydalane przez organizm.

Warto przejrzeć:  Lifting twarzy receptą na postępujące efekty starzenia się skóry

Ultradźwięki znakomicie nadają się również do oczyszczania naszej cery, a zwłaszcza tej z tendencją do powstawania trądziku, występującego również w formie ropnego stanu zapalnego. Różnego rodzaju liftingi, peeling kawitacyjny czy też sonoforeza są jednymi z najbardziej popularnych zabiegów, które wykorzystują dobroczynne działanie ultradźwięków poprzez ułatwienie dostarczania substancji aktywnych wgłąb skóry.


Skuteczna metoda do walki z objawami cellulitu i zmarszczkami

Ultradźwięki są metodą głębokiej ingerencji w strukturę wewnętrzną skóry, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest poddawanie się zabiegom korzystającym z ich właściwości tylko w miejscach znanych i renomowanych.

Głównym wskazaniem do zabiegów wykorzystujących fale ultradźwiękowe jest skóra o zmniejszonej elastyczności, wiotczejąca oraz starzejąca się. Metoda ta idealnie nadaje się do redukcji niewielkich nadmiarów tkanki tłuszczowej, dlatego ultradźwięki polecane są osobom walczącym z cellulitem.

Zabiegi wykorzystujące fale ultradźwiękowe znacząco przyczyniają się do modelowania naszej sylwetki w tak newralgicznych miejscach jak talia, pośladki, uda czy biodra. Najbardziej widocznymi objawami starzenia się skóry są te szczególnie eksponowane, czyli skóra twarzy, szyja oraz dekolt, dlatego właśnie zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków są najczęściej przeprowadzane w tych okolicach. Natomiast w przypadku chęci redukcji cellulitu miejscem ingerencji fal w komórki znajdujące się w głębszych warstwach skóry jest najczęściej brzuch, uda oraz pośladki.

Warto przejrzeć:  Depilacja nóg - sprawdzone sposoby golenia

Emitowane podczas zabiegu fale ultradźwiękowe znacznie zmniejszają dolegliwości bólowe, a ponadto – jak to już zostało wspomniane – ułatwiają wchłanianie substancji odżywczych. Ponadto ultradźwięki zmniejszają efekt wizualny blizn, redukują stany zapalne, eliminują zwłóknienia stawów oraz mięśni i zmniejszają napięcie mięśniowe. Ponadto zabieg przy wykorzystaniu fal ultradźwiękowych stymuluje proces gojenia tkanek miękkich oraz twardych.


Jak przeprowadzany jest zabieg?

Za emitowanie fal ultradźwiękowych podczas zabiegu odpowiedzialne są specjalistyczne głowice; w niektórych przypadkach okolice, gdzie są one emitowane, muszą być poddane depilacji, a następnie nakładany jest odpowiedni żel. Metoda ultradźwięków, choć inwazyjna, nie wywołuje dolegliwości bólowych u pacjenta.


Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Zabiegowi nie mogą natomiast poddać się osoby cierpiące na:

Ponadto przeciwwskazaniem są także:

  • ciąża,
  • osłabienie organizmu o charakterze ogólnym,
  • choroby serca,
  • choroby zakaźne.

Posiadacze metalowych implantów również nie zostaną zakwalifikowani do zabiegu.

Tak użytkownicy znaleźli artykuł:
  • ultradźwięki w kosmetyce

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *