Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Kosmetyka Uroda

Pedicure frezarkowy – czym się charakteryzuje i jak go wykonać?

Zadbane i gładkie stopy oraz paznokcie ważne są nie tylko latem. Aby móc pozwolić sobie na taki efekt, najlepiej jest regularnie przeprowadzać pedicure. Oczywiście, im lepsza technikę wybierzemy, tym szybciej i łatwiej uzyskamy satysfakcjonujący efekt.

pedicure za pomocą frezarki do paznokci
pedicure za pomocą frezarki do paznokci

Charakterystyka pedicure frezarkowego

Doskonałym rozwiązaniem dla wielu osób może okazać się tak zwany pedicure frezarkowy. Nazwa tego zabiegu pochodzi od przyrządu – frezarki – którego używa się (np. zamiast pumeksu) do usuwania martwego naskórka pięt. Aby móc samodzielnie wykonać taki zabieg, dobrze jest przejść odpowiednie przeszkolenie, dlatego też najlepiej skorzystać z usług profesjonalnej kosmetyczki.

Zabieg pedicure frezarkowego obejmuje nie tylko pielęgnację stopy poprzez usuwanie martwego naskórka, wygładzanie pięt i wklepywanie odżywczych substancji. To także masaż stóp oraz pielęgnacja paznokci wraz z ich pomalowaniem (jednokolorowym lakierem lub tak zwany french).


Pedicure frezarkowy krok po kroku

Pedicure frezarkowy nie różni się znacznie od innych rodzajów tego zabiegu. Również mamy tu etap moczenia stóp w wodzie ze środkami zmiękczającymi skórę i paznokcie (np. z solą morską czy z płatkami mydlanymi) oraz masaż stóp, po którym kosmetyczka wciera kolejny odżywczy i zmiękczający preparat.

Kolejnym krokiem jest pozbycie się skórek (można je wyciąć specjalnymi cążkami lub odsunąć za pomocą drewnianego patyczka). Dopiero po tym etapie kosmetyczka wykorzystuje wspomnianą już frezarkę, za pomocą której usuwa wszelkie zrogowacenia powstałe na stopach, zwłaszcza na piętach. Gdy stopy są już gładkie, należy wmasować w nie krem regenerujący, a następnie pomalować paznokcie.

Tak użytkownicy znaleźli artykuł:
  • pedicure frezarkowy
  • pedicure frezarkowy krok po kroku
  • Pedicure frezarkowy na czym polega
  • pedicure za pomocą frezarki krok po kroku

Zostaw opinię

Twoja ocena publikacji*

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *