Pedicure leczniczy (podologiczny), SPA oraz hybrydowy – charakterystyka zabiegów
Pedicure dzięki swoim właściwościom leczniczym znakomicie nadaje się dla osób cierpiących na dolegliwości związane ze stopami, do których najczęściej zaliczają się wrastające paznokcie, odciski, pękające pięty czy też modzele.
Pedicure leczniczy
Bardzo ważna jest natomiast opinia samego lekarza przed zabiegiem, czy aby potencjalny pacjent nie cierpi na grzybicę. Pedicure leczniczy to nie tylko walka o zdrowe stopy czy też dłonie, to również kosmetyka ich wyglądu oraz paznokci.
Rozpoczynamy pedicure leczniczy od kąpieli oczyszczającej z solą albo też inną substancją zmiękczająca naskórek, występujące modzele oraz nagniotki. Sama kąpiel działa również dezynfekująco.
Celem usunięcia zrogowaciałego naskórka stosuje się frez gruboziarnisty, drobnoziarnisty albo też próżniowy. Przy wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi (w dłuższej perspektywie zakłada się klamry na paznokcie) usuwa się wrastające w skórę paznokcie. Po wykonaniu tych wszystkich czynności następuje stylizacji samych paznokci.
Pedicure leczniczy występuje również pod nazwą pedicure podologiczny. Idealnie nadaje się on także dla osób uskarżających się na nadmierne zmęczenie oraz obolałość stóp.
Pedicure SPA
Popularność zabiegów SPA wzrasta znacząco, gdyż pomagają one nie tylko odprężyć oraz zrelaksować się, ale również zadbać o należytą pielęgnację naszego ciała. Godna rozważenia propozycja to pedicure SPA, którego zaletą jest fakt, że może być on wykonywany praktycznie w każdym szanującym się gabinecie kosmetycznym. Zabieg ten daje ukojenie, nawilżenie oraz odświeżenie stóp zmęczonych oraz obolałych.
Za odpowiedni relaks w przypadku zastosowania pedicure SPA odpowiada wykorzystanie:
- aromaterapeutycznych olejków nawilżających,
- peelingów gruboziarnistych,
- soli do kąpieli,
- odpowiednich balsamów.
Kąpiel dzięki tym składnikom jest świetnym odprężeniem dla stóp, kolejną dawkę ukojenia daje nam masaż często wykonywany przy pomocy peelingu dającego będącego skuteczniejszą metodą zmiękczania stóp i usuwania zrogowaciałego oraz martwego naskórka.
Po kąpieli i masażu następuje tradycyjny pedicure w postaci pielęgnacji skórek oraz paznokci i następnie malowania ich (odcień jednolity lub też tradycyjny french). Wartym polecenia zabiegiem jest zastosowanie nawilżającej maseczki lub też parafiny na stopy.
Pedicure hybrydowy – efekty
Pod wieloma względami pedicure hybrydowy jest analogiczny w postępowaniu z tradycyjnym pedicure – standardowe usuwanie lakieru z paznokcie oraz skórek, piłowanie płytki itp. Kluczowa różnica to zastosowanie innych preparatów do malowania, które w przypadku pedicure hybrydowego mają nazwę hybrid nail color. Są to specjalne żele nakładane cienkimi warstwami na paznokcie, pod wpływem odpowiedniego światła następuje ich stwardnienie. Te bardzo odporne na działanie czynników zewnętrznych preparaty utrzymują się na paznokciach aż do momentu pojawienia się nowej jasnej płytki (okres kilku tygodni).
Cechą wartą odnotowania jest różnorodność kolorystyczna oraz fakt, że pozbycie się preparatu jest możliwe jedynie w salonie kosmetycznym (odporność na działanie zmywaczy). Paznokcie po zastosowaniu żelów hybrid nail color wyglądają naturalnie i są bardzo trwałe.