Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Kosmetyka Medycyna estetyczna Uroda

Usuwanie blizn za pomocą laseroterapii i środków farmakologicznych

Pojawianie się bliznowców na naszej skórze jest uzależnione od wielu czynników. Jeden organizm jest zdecydowanie bardziej wrażliwy i podatny na ich powstawanie, drugi natomiast jest odporniejszy na blizny.

Metody usuwania bliznowców. Fotografia: sohailakhtar.com.
Metody usuwania bliznowców. Fotografia: sohailakhtar.com.

Przyczyny powstawania blizn

Na naszej skórze pojawiają się one z różnych przyczyn, a do najczęstszych zaliczane są:

  • urazy,
  • zabiegi chirurgiczne,
  • przebyte stany chorobowe.

Blizny widoczne w newralgicznych miejscach nie wyglądają estetycznie, dlatego spora część przedstawicielek płci pięknej (rzadziej mężczyźni) decyduje się na zabieg usuwania blizn ze względów czysto kosmetycznych. Pojawiające się blizny często są powodem pogorszenia stanu psychicznego, a niekiedy i fizycznego organizmu. Osoby takie ujawniają swoje skrępowanie poprzez dokładne zakrywanie miejsc, gdzie występują blizny, ich pewność siebie została znacząco zachwiana.

Każda interwencja mająca na celu usunięcie bliznowca eliminuje w sposób znaczący efekt nieestetycznej blizny, jednak nie pozbędziemy się jej w sposób ostateczny niezależnie od tego, czy zrobimy to farmakologicznie, chirurgicznie czy też laserowo. Po wykonaniu zabiegu blizna staje się prawie że niewidoczna, nie stanowi ona wyraźnego defektu widocznego na skórze już na pierwszy rzut oka. Jest to szczególnie ważne w przypadku miejsc szczególnie eksponowanych na widok publiczny.

Warto przejrzeć:  Pożegnaj żółte odcienie! Zobacz jak zneutralizować kolor

Efekt usuwania blizn

Chcąc uzyskać możliwie jak najbardziej zadowalające efekty usunięcia blizny musimy wiedzieć przede wszystkim, że jest to uzależnione od wielu czynników. Elementem decydującym jest czas obecności blizny, jej rozmiar oraz stan pacjenta. Im wcześniej podejmiemy się zabiegowi usunięcia blizny, tym możemy oczekiwać lepszych efektów.

Należy pamiętać, że blizny nie pozbędziemy się podczas jednorazowego zabiegu, jest to proces rozłożony w czasie, który trwa z reguły przynajmniej kilka miesięcy. Długość terapii uzależniona jest przede wszystkim od czasu obecności blizny oraz jej rozmiarów.


Laseroterapia i farmakologia blizn

Duża zdolność do samoregeneracji naszego organizmu powoduje, że spora część blizn jest samoistnie usuwana przez niego. Z niektórymi jednak nie może sobie poradzić, gdyż blizny są zbyt duże, pojawia się zaczerwienienie, są głębokie i zgrubiałe, a także występują w miejscach bardziej delikatnych (np. skóra dłoni, okolice miejsc intymnych).

Bardzo skuteczną metodą przy usuwaniu bliznowców jest laseroterapia blizn. To stosunkowo lody sposób ich eliminacji, który cechuje się dużą skutecznością szczególnie w przypadku blizn, które wcześniej nie mogły zostać usunięte metodą chirurgiczną lub też farmakologiczną (farmakologia blizn). W przypadku tego drugiego sposobu rozumiemy stosowanie różnego rodzaju specyfików nakładanych na uszkodzoną skórę, a są nimi najczęściej żele, kremy oraz maści.

Warto przejrzeć:  Serum czy tonik nawilżający – co wybrać? A może jedno i drugie?

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *