Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Kosmetyka Medycyna estetyczna Uroda

Nowoczesny zabieg Thermage na modelowanie sylwetki

Cyklicznie wykonywane zabiegi pielęgnacyjne naszej skóry mają zapewnić jej młody i atrakcyjny wygląd przez długie lata.

Celem zminimalizowania efektów starzenia popularne jest stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych, peelingów, a także bardziej inwazyjnych metod, które z racji zaawansowanego sprzętu nie mogą być wykonywane w warunkach domowych. Tradycyjne domowe metody są jednak nieskuteczne, gdyż zwalczają jedynie niewielkie niedoskonałości skóry.

Nowoczesny zabieg Thermage na skórę twarzy. Źródło grafiki: cdn.expatwoman.com.
Nowoczesny zabieg Thermage na skórę twarzy. Źródło grafiki: cdn.expatwoman.com.

Thermage na większe niedoskonałości skóry

W przypadku większych zmarszczek konieczne jest przeprowadzenie bardziej inwazyjnego zabiegu. Do tej grupy należy zabieg Thermage, który w odróżnieniu od kremów pielęgnacyjnych dociera w głębsze warstwy skóry, co przyczynia się do stymulowania procesu wytwarzania kolagenu. Laser emituje fale radiowe, dokonujące penetracji skóry w jej głębszych warstwach.

Kremy stosowane powierzchniowo na skórę są w tym przypadku nieskuteczne ze względu na nieprzepuszczalną barierę ochronną skóry, która uniemożliwia ingerencję czynników zewnętrznych wewnątrz jej struktury. Zabieg Thermage dzięki emitowanym falom radiowym to umożliwia.


Thermage jako nowatorska metoda modelowania sylwetki

Thermage to metoda, która ma za zadanie wyraźnie odmłodzić i wygładzić powierzchnię skóry. Po jego zastosowaniu staje się ona bardziej jędrna i lepiej odżywiona, na co wpływ ma pobudzanie przez zabieg mikrokrążenia w głębszych warstwach skóry. Thermage wyraźnie redukuje zmarszczki oraz cellulit powstały w różnych miejscach naszego ciała. Dzięki zabiegowi wyraźnie zmniejszają się także blizny oraz rozstępy. Emitowanie fal radiowych przy Thermage znakomicie nadaje się do bardziej kompleksowego oczyszczania cery trądzikowej.

Warto przejrzeć:  Endermologia - czym charakteryzuje się drenaż limfatyczny?

Zabieg Thermage można z powodzeniem stosować praktycznie na każdą okolicę ciała. Zastosowany na twarzy redukuje wyraźnie bruzdy oraz zmarszczki zlokalizowane w okolicach ust, nosa oraz czoła, eliminuje także chomikowate policzki i charakterystyczne worki pod oczami.

Skóra po zabiegu staje się bardziej napięta, co znacznie przyczynia się do uzyskania przez nią odmłodzonego wyglądu. Thermage to metoda nieinwazyjna, co oznacza jej bezpieczeństwo. Znakomicie nadaje się jako lifting twarzy oraz lifting szyi, a także innych okolic ciała.

Dedykowany jest on także kobietom szukającym nowoczesnej i skutecznej metody:

  • pozbycia się cellulitu,
  • podniesienia pośladków bez konieczności interwencji chirurgicznej.

Idea emisji fal radiowych laserem Thermage

Ideą zabiegu Thermage jest podgrzanie komórek skóry i kolagenu przez laser emitujący fale radiowe o odpowiedniej częstotliwości. Dzięki temu osiągany jest efekt kurczenia i późniejszego wydłużenia włókien, efekt podgrzania wzmaga produkcję kolagenu przez fibroplasty.

Ostatecznie po wykonanym zabiegu Thermage uzyskujemy bardzie napiętą, ujędrnioną i elastyczną skórę, która jest wyraźnie odmłodzona w modelowanych okolicach.

W przypadku cellulitu rozbijane są większe skupiska komórek tłuszczowych na pojedyncze komórki, co ułatwia ich metabolizm, a w konsekwencji wchłonięcie lub wydalenie przez organizm. Efekt to wyraźnie wyszczuplona sylwetka w miejscach, gdzie przeprowadzony był zabieg modelujący sylwetkę przy pomocy fal radiowych metody Thermage.

Warto przejrzeć:  Ultradźwięki i ich rola w kosmetyce. Zabiegi wykorzystujące fale ultradźwiękowe

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *