Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Medycyna estetyczna Uroda

Liposukcja chirurgiczna oraz ultradźwiękowa – charakterystyka i cel zabiegu odsysania tłuszczu

Osobom, które cierpią na nadmierną otyłość, polecane są różnego rodzaju diety różniące się stosowaniem oraz bardzo często skutecznością. Ważną rzeczą w przypadku diet jest ścisłe ich przestrzeganie, gdyż w przeciwnym wypadku efekt ich zastosowania będzie praktycznie niewidoczny.

Osoby niemające tyle zaparcia oraz samodyscypliny, a także te z wrodzoną wadą genetyczną w postaci nadmiernej otyłości poddają się natomiast liposukcji, czyli chirurgicznemu zabiegowi usunięcia nadmiaru tłuszczu.

Liposukcja chirurgiczna i ultradźwiękowa - metody odsysania tłuszczu. Grafika: lewisplasticsurgery.com.
Liposukcja chirurgiczna i ultradźwiękowa – metody odsysania tłuszczu. Grafika: lewisplasticsurgery.com.

Liposukcja jako interwencja chirurgiczna jest bardziej inwazyjną metodą niż lipoliza (zastrzyki z odpowiednio przyrządzonego preparatu niszczącego komórki tłuszczowe).


Liposukcja – odsysanie tłuszczu metodą chirurgiczną

Odessanie tłuszczo podczas liposukcji odbywa się najczęściej z takich rejonów naszego ciała jak:

  • ramiona,
  • talia,
  • brzuch,
  • pośladki,
  • kolana,
  • plecy.

Coraz częściej natomiast interwencja chirurgiczna odbywa się w przypadku pacjentów, którzy przytyli w tylko w pewnych miejscach lecz ich skóra nie straciła swoich walorów w postaci gładkości, sprężystości i jędrności.

W zależności od rozległości wykonywanego zabiegu pacjentowi podaje się znieczulenie miejscowe lub też ogólne.

Przed odessaniem tkanki tłuszczowej wstrzykuje się w jej pobliżu roztwór adrenaliny oraz soli fizjologicznej, którego zadaniem jest zabezpieczenie się przed nadmiernym krwawieniem oraz pojawieniem się krwiaków.

Warto przejrzeć:  Mikrodermabrazja na twarz - rodzaje i cechy charakterystyczne poszczególnych jej typów

W zależności od stanu pacjenta oraz jego charakterystyki dobiera się odpowiednią ilość roztworu – objętościowo może go być nawet 3 razy więcej niż samego odsysanego tłuszczu.

Podczas zabiegu następuje nacięcie skóry w miejscu, gdzie zostanie wprowadzone urządzenie ssące. Przy wykorzystaniu strzykawek z podciśnieniem następuje odsysanie tłuszczu.


Po liposukcji …

Po operacji pacjent powinien być wyposażony w ubranie uciskowe (nosimy je przez kilka tygodni) oraz opatrunek, zabezpieczające przed powstawaniem krwiaków. Na miejsca nacięcia zakładane są szwy.

Po liposukcji występuje zsinienie operowanego miejsca, opuchlizna oraz ból obrzękowy. Po mniej więcej 3 tygodniach od operacji należy zastosować masaż operowanego miejsca.

Na pełny efekt w postaci atrakcyjnego wyglądu oraz braku dyskomfortu w codziennym funkcjonowaniu trzeba poczekać do około 6. tygodnia po operacji.

Istnieje również liposukcja, gdzie rozbijanie tkanek tłuszczowych odbywa się za pomocą specjalnych ultradźwięków.


Liposukcja ultradźwiękowa

Oprócz liposukcji klasycznej oferowana przez niektóre gabinety kosmetyczne jest również liposukcja ultradźwiękowa. To metoda bezpieczna i nieinwazyjna w odróżnieniu od chirurgicznego usuwania tłuszczu.

Emitowane przez urządzenie fale ultradźwiękowe niszczą komórki tłuszczowe poprzez pękanie błon komórkowych, przez co ich zawartość rozdrabnia się, a organizm może w tej sytuacji poradzić sobie z jego wydaleniem. Ultradźwięki emitowane są przy pomocy kilku głowic wchodzących w skład urządzenia.

Warto przejrzeć:  Usuwanie owłosienia z powierzchni skóry

Podczas pierwszego etapu samego zabiegu następuje przygotowanie ciała do usunięcia nadmiaru tłuszczu. Tkanka tłuszczowa mająca ulec eliminacji jest masowana za pomocą bańki chińskiej, dzięki czemu ulega ona rozluźnieniu i jest przez to bardziej podatna na działanie ultradźwięków. Następnie dochodzi do rozbijania tkanek przez głowice ultradźwiękowe, gdzie najpierw emitowane są fale o niskiej częstotliwości eliminujące błony komórkowe, po czym głowica odpowiedzialna za emisję fal o wysokiej częstotliwości zajmuje się lipolizą tłuszczu płytkiego, przez co zmniejszany jest cellulit.

Pozbycie się pozostałości po komórkach tłuszczowych następuje poprzez drenaż limfatyczny, a wykorzystywana jest do tego bańka chińska lub też specjalne urządzenie, a ich zadaniem jest pobudzanie procesów metabolicznych odpowiedzialnych za wydalanie zbędnych substancji.

Całość zabiegu trwa do mniej więcej 1,5h, a efekty wyszczuplonej sylwetki po liposukcji ultradźwiękowej są widoczne jednak dopiero po kilku zabiegach.

Tak użytkownicy znaleźli artykuł:
  • liposukcja ultradwikowa OPINIE

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *