Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Uroda

Cera naczyniowa – czym się charakteryzuje i jak ją pielęgnować?

Cera naczyniowa jest niezwykle trudna w pielęgnacji. Bardzo delikatna łatwo ulega podrażnieniom, które powodować mogą problemy z widocznymi rozszerzonymi naczynkami. Jak więc właściwie pielęgnować ją, aby móc jej pomóc i nie zaszkodzić? Jak zmniejszać zaczerwienienia na skórze? Przedstawiamy najważniejsze aspekty związane z prawidłową pielęgnacją cery naczynkowej.


Cera naczynkowa- cel pielęgnacyjny

Pojawiający się na twarzy rumień może mieć różne pochodzenie, zarówno jako efekt emocji, a także podczas działania ciepła czy zimna. To właśnie te zmiany powodują gwałtowne rozszerzanie się naczyń krwionośnych. Jeśli jednak rumień ten utrwala się, a na buzi pojawiają się widoczne naczynka, staje się to widocznym problemem. Dodatkowo posiadacze cery naczyniowej mogą również zmagać się z trądzikiem różowatym. W ogólnym ujęciu, cera naczyniowa jest mocno wrażliwa, dodatkowo towarzyszy jej uczucie pieczenia, uwrażliwienia, ściągnięcia a nawet swędzenia. Jest bardzo cienka, dzięki czemu reaguje na nawet najdrobniejsze zmiany. Dlatego też celem pielęgnacyjnym w tym przypadku jest wpłynięcie na stan cery oraz jej ochronę przed działaniem negatywnych czynników.

Warto przejrzeć:  Pedicure frezarkowy - czym się charakteryzuje i jak go wykonać?

W planie pielęgnacyjnym dla cery naczyniowej istotne jest również wyeliminowanie środków potencjalnie drażniących skórę. W przypadku preparatów kosmetycznych będzie to z pewnością alkohol i jego pochodne, substancje zapachowe i barwniki, które mogą powodować wrażliwość i zaczerwienienie. W produktach przeznaczonych do codziennego stosowania powinny znaleźć się przede wszystkim składniki uszczelniające naczynka oraz łagodzące zaczerwienienia.


Kosmetyki do pielęgnacji cery naczyniowej

W Linii Skandynawskiej Kropli Zdrowia powstały kojące kremy przeznaczone do skóry naczyniowej na dzień i na noc. Oba posiadają lekką formułę oraz odpowiednią skuteczność. Powstałe na bazie olejów: avokado, arganowego, makadamia, kokosowego i migdałowego, nawilżają i ochraniają skórę przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych mogących nasilać rumień i zmiany naczyniowe. Zastosowane w preparatach kompleksy roślinne zmniejszają przekrwienia, działają kojąco i łagodząco. Wzbogacone o witaminy C i E uszczelniają naczynia krwionośne oraz wpływają pozytywnie na prawidłowy koloryt skóry.

Natomiast do codziennego mycia polecamy naturalne mydło z pomarańczą i kurkumą, niezbędne w prawidłowym oczyszczeniu cery bez jej nadmiernego ściągnięcia i wysuszenia. Kurkuma wykazuje silne działanie antyoksydacyjne oraz przeciwzapalne, dzięki czemu doskonale sprawdza się w problemach cer wrażliwych i naczyniowych.


Pielęgnacja cery z naczynkami

Pielęgnacja cery naczyniowej musi być delikatna i bezpieczna dla skóry, oraz bazować na naturalnych składnikach, które nie będą powodować jej uwrażliwienia. Warto chronić ją przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, w tym szczególnie promieniowania UV. Oprócz pielęgnacji pamiętaj również o ochronie przeciwsłonecznej i stosowaniu kremu z filtrem SPF 50. Jest to odpowiedni faktor w przypadku cer podatnych na zaczerwienienia.

Warto przejrzeć:  Endermologia - czym charakteryzuje się drenaż limfatyczny?

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *