Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Kosmetyka Uroda

Zagęszczanie brwi jako jeden ze sposobów ich modelowania

Z powodu problemów z krzaczastymi brwiami wiele osób decyduje się na ich depilację. Niekiedy jednak zdarzają się sytuacje, kiedy w tych rejonach owłosienie jest rzadkie, co również nie wygląda zbyt estetycznie. W takich sytuacjach poddajemy się zabiegowi zagęszczania brwi, gdy nasze łuki brwiowe są cienkie i niezbyt podkreślone w obrębie naszej twarzy.

Zmienianie kształtu brwi oraz pogrubianie powodują natychmiastowy efekt wizualny. Wiele oczywiście zależy od indywidualnych upodobań oraz preferencji, niektóry może się podobać aktualny układ brwi.

Modelowanie brwi poprzez ich zagęszczanie. Fotografia: timesofindia.indiatimes.com.
Modelowanie brwi poprzez ich zagęszczanie. Fotografia: timesofindia.indiatimes.com.

Wypracowanie optymalnej linii brwi

Obecne możliwości kosmetyczne pozwalają na ich zagęszczenie bądź ich znaczną redukcję. Optymalna linia łuku brwiowego to podstawowa kwestia, którą powinniśmy uzyskać – jeżeli brwi posiadamy proste i krótkie, wówczas najbardziej udaną modyfikacją będzie kontynuowanie ich linii. Chcąc to wykonać przykładamy dwa ołówki do skrzydła nosa, gdzie jeden koniec prowadzimy do zewnętrznego kącika oka, drugi zaś do wewnętrznego. Dzięki temu otrzymamy odpowiedni zasięg łuku brwiowego, dostosowany do naszej twarzy.


Uzyskanie efektu zagęszczania brwi

Zagęszczanie brwi to uwydatnianie ich pewnych odcinków celem wizualnego pogrubienia na zasadzie zmiany proporcji. Depilowanie części włosów spowoduje, że jednolita cienkość brwi zamieni się w łuk brwiowy zakończony zagęszczeniami na końcach.

Warto przejrzeć:  Trwała depilacja ciała, czyli najskuteczniejsze metody usuwania włosów z powierzchni skóry

Optycznym zagęszczaniem zajmuje się idealnie klasyczna czarna kredka lub też cienie, które można z powodzeniem zakupić w drogeriach. W przypadku stosowania kredek nie zaleca się podczas ich stosowania długich, jednostajnych ruchów, gdyż nie będzie to wyglądało to zbyt naturalnie. Zwiększona twardość kredek do brwi wzmacnia ich skuteczność, gdyż są one bardziej odporne na rozmazanie.

Dobrą praktyką jest prowadzenie linii między naturalnymi włoskami na brwiach. Oferowane cienie do brwi są wyposażone w odpowiednio ścięte z ukosa pędzelki, cienie są ponadto matowe.


Depilacja brwi pęsetą

Z zagęszczaniem brwi nieodzownie łączy się depilacja łuku brwiowego. Chcąc uzyskać naturalny efekt zagęszczania należy każdy ruch i każdą kreskę wykonywać powoli i dokładnie.

Do depilacji potrzebna nam będzie odpowiednio naostrzona i wyprofilowana pęseta (te z szerokimi końcówkami zdecydowanie łatwiej chwytają włoski na brwiach), którą szybkim ruchem będziemy wyrywać pojedyncze włoski. Zdecydowane ruchy podczas usuwania włosków pęsetą znacznie zmniejszają ból samej depilacji.

Po wyrywaniu należy oczywiście zastosować środki dezynfekujące.

Tak użytkownicy znaleźli artykuł:
  • zagęszczanie brwi

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *