Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Kosmetyka Medycyna estetyczna Uroda

Depilacja wąsika, czyli jak najskuteczniej usunąć problematyczne włoski?

Odpowiednia gospodarka hormonalna jest kluczową sprawą w przypadku przedstawicielek płci pięknej. To właśnie zmiany hormonalne są najczęstszą przyczyną pojawiania się owłosienia w tak newralgicznych dla kobiet miejscach, jak twarz. Zarost kobiecy jest wielce niepożądany, a szczególnie ten pojawiający się nad ustami.

Tak zwany wąsik często pojawia się także w okresie klimakterium. Sposobów na jego usunięcie jest sporo, natomiast różnią się one skutecznością. Najprostszym i najtańszym sposobem jest zastosowanie maszynki do golenia, jednak efekty są krótkotrwałe i powodują wzmacnianie włosów w tych okolicach.

Depilacja wąsika. Fotografia: allure.com.
Depilacja wąsika. Fotografia: allure.com.

Jak depilować wąsik?

Domowe usuwanie wąsika

Depilację wąsika można wykonać za pomocą pęsety odpowiednio naostrzonej i zdezynfekowanej. Jest to słuszna metoda wówczas, jeśli mamy do czynienia z pojedynczymi włoskami, gdyż przy większym ich nagromadzeniu zabieg staje się zbyt czasochłonny. Energiczne ruchy podczas wyrywania są wskazane, ponieważ w przeciwnym wypadku pozbędziemy się jedynie włosków bez cebulek. To spowoduje, że szybko pojawi się w tym miejscu owłosienie będące grubszym i mocniejszym.

Na potrzeby depilacji wykorzystuje się również wosk zimny lub też ciepły. Ważne jest, aby nie był on zbyt gorący, gdyż możemy ulec poparzeniu, co jest szczególnie bolesne w miejscach szczególnie wrażliwych. Równomiernie rozprowadzony wosk przylega ściśle do skóry, po czym szybkim ruchem następuje jego oderwanie wraz z przylegającym do niego materiałem od powierzchni skóry. Prawidłowo wykonany zabieg usuwa włoski wraz z cebulkami, co daje nam efekt gładkiej skóry nawet do czterech tygodni.

Warto przejrzeć:  Ile kosztuje przeszczep włosów i co wpływa na cenę?

Depilacja pastą cukrową przebiega podobnie i daje porównywalne efekty, jednak w stosunku do depilacji woskowej jest mniej bolesna.

Kremy depilujące dzięki odpowiedniemu składowi oraz bezbolesności zabiegu są chętnie stosowane przez kobiety. Odpowiednie w nich substancje rozpuszczają włosy, które należy zebrać po wykonaniu depilacji. Szybkość oraz prostota są głównymi zaletami tej metody. Istotna kwestia to stosowanie preparatu przeznaczonego do depilacji twarzy, jeśli chcemy pozbyć się wąsika.

Zabiegi depilacyjne w salonach kosmetycznych

Rzadziej stosowanym zabiegiem w usuwaniu wąsika jest termoliza, a polega ona na uszkadzaniu mieszków włosowych impulsami elektrycznymi, które przekazywane są przez specjalną igłę. Termoliza wykonywana jest w specjalistycznych gabinetach kosmetycznych.

Najbardziej pożądane i długotrwałe efekty daje oczywiście depilacja laserowa, która uszkadza struktury cebulkowe, co powoduje obumieranie depilowanych włosków. Niewielki dyskomfort zabiegu jest niwelowany przez zastosowanie odpowiednich żeli chłodzących.

OPINIE - 1

  1. oj ten „wąsik” utrapienie…kilka razy próbowałam depilować go w domu dostępnymi na rynku kosmetycznym woskami, ale niestety zawsze kończyło się katastrofą: odrywając plastry wraz z połową twarzy, a to zdarłam skórę z pieprzyka, który znajduje się tuż nad ustami 😉 i przez 3 dni się sączyła jakaś ropa z tego …. i zakończyłam eksperymenty z depilacją wąsika w domu obecnie zaglądam do uroczego salonu w Gliwicach Tutti Beauty i tam korzystam z zabiegu depilacji twarzy tuttibeauty.pl/uslugi#inne 😉 skończyły się problemy z „wąsikiem”.

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *