Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Zdrowie

Kluczowe elementy wyposażenia każdego hospicjum – w co zainwestować, aby zwiększyć komfort chorego?

Hospicja to miejsca, w których przebywają osoby chore, wymagające stałej opieki. Personel medyczny dokłada wszelkich starań, aby uśmierzyć ból oraz dyskomfort osób cierpiących. Opieka polega również na wsparciu psychologicznym i pozwoleniu na godne zakończenie życia. Hospicja to przede wszystkim opieka paliatywna, obejmująca zespołową pracę lekarzy, pielęgniarek, psychologów oraz terapeutów.


Jak w prawidłowy sposób wyposażyć hospicjum?

Hospicjum to miejsce obejmujące opieką osoby umierające, które znajdują się w ostatniej fazie życia oraz pacjentów cierpiących z powodu chorób przewlekłych po zakończonym leczeniu przyczynowym. To jedna z form opieki paliatywnej, której celem jest uśmierzanie bólu oraz łagodzenie objawów somatycznych. Profesjonalny personel zajmuje się podopiecznymi, gwarantując całodobową opiekę. Zadaniem pracowników jest polepszenie jakości życia nieuleczalnie chorym oraz zapewnienie właściwych warunków bytowych. Dodatkowo w hospicjach pacjenci mają zapewnione leczenie farmakologiczne, fachową pomoc lekarzy i pielęgniarek oraz wsparcie psychologiczne, które obejmuję również najbliższą rodzinę. Hospicja stwarzają warunki do godnego odejścia.

Niezwykle ważnym aspektem jest odpowiednie wyposażenie takich placówek. Całodobowa opieka wymaga odpowiedniego sprzętu, akcesoriów oraz mebli. Co ważne, w hospicjach musi znajdować się wyposażenie najwyższej jakości, spełniające wszystkie wymogi i restrykcję, które przeznaczone są dla mebli medycznych.

Warto przejrzeć:  Rak trzustki gruczołowy i dokrewny - przyczyny, objawy oraz rokowania nowotworu

Podstawowe wyposażenie pokoju w hospicjum

Niewątpliwie najważniejszym elementem jest łóżko szpitalne wyposażone w opuszczane barierki boczne. Konstrukcja musi być wykonana z elementów stalowych pokrytych lakierem proszkowym. Konieczna jest możliwość regulacji, pozwalająca na zmianę wysokości leża oraz kąta nachylenia części głowowej i nożnej. Dodatkowo łóżko musi posiadać kółka jezdne z blokadą, które gwarantują mobilność, odpowiednie dostosowanie oraz bezpieczeństwo. Opuszczane barierki boczne są niezwykle pomocne w sprawowaniu opieki i zapewnieniu odpowiednich warunków, w tym także bezpieczeństwa pacjenta. Ważnym elementem łóżka będzie również materac przeciwodleżynowy. Kolejnym ważnym wyposażeniem jest wysięgnik z uchwytem na rękę, który znacząco usprawni pacjentowi zmianę pozycji podczas leżenia bądź podnoszenie się z łóżka.

Przy łóżku powinien znajdować się stojak do kroplówek. Znacząco ułatwia to podawanie płynnych leków, jak i innych niezbędnych płynów. Innym ważnym elementem wyposażenia są szafki przyłóżkowe, które muszą być w pełni dostosowane do potrzeb pacjenta, jednocześnie odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz częste dezynfekcje. Wyposażone są w szuflady, natomiast część modeli posiada wysuwany blat boczny, który jest sporym udogodnieniem dla osób chorych. Szafki przyłóżkowe znacząco podnoszą komfort pacjentów i umożliwiają przechowywanie osobistych rzeczy, jedzenia oraz napojów. Większość modeli zamontowana jest na kółkach z systemem bezpiecznej blokady. Takie zastosowanie ułatwia swobodne manewrowanie szafką i optymalne jej dostosowanie do potrzeb pacjentów.

Warto przejrzeć:  Kurczak ekologiczny – postaw na zdrową żywność

Istotnym elementem wyposażenia są również parawany, których zadaniem jest zapewnienie intymności pacjentom podczas badań czy zabiegów.

Specjalistyczne meble medyczne do hospicjum

Do zapewnienia optymalnych warunków sprawowania opieki konieczne będą stoliki zabiegowe w wersji podstawowej lub z dodatkowymi pojemnikami na odpady medyczne. Stelaż powinien być wykonany ze stali pokrytej lakierem proszkowym, co gwarantuje trwałość wyposażenia oraz jego odporność na korozję. Półki muszą być wykonane ze szkła hartowanego, które od tradycyjnego jest znacznie bardziej odporne na uszkodzenia i zarysowania. Kolejnym ważnym elementem są asystory medyczne, które służą do przechowywania sprzętu bądź narzędzi niezbędnych podczas badań lub wykonywania zabiegów.

W wyposażeniu hospicjum muszą znaleźć się również kozetki, a także stoły oraz fotele zabiegowe. Meble te znacząco podnoszą komfort pracy z pacjentem podczas wykonywania badań czy zabiegów. Kozetki oraz stoły zabiegowe służą również do przeprowadzania masaży. Tego rodzaju wyposażenie również musi być wykonane z najwyższej jakości materiałów odpornych na częste dezynfekcje, a także posiadać bezszwową tapicerkę. Kozetka powinna mieć leże dwu-segmentowe z regulacją wysokości. Stoły oraz fotele zabiegowe również muszą posiadać możliwość optymalnego dostosowania do potrzeb zarówno osób chorych, jak i personelu medycznego.

Warto przejrzeć:  Woda mineralna a woda naturalna: właściwości i korzyści dla organizmu

Ważnym elementem wyposażenia są również fotele do pobierania krwi, dzięki którym pacjenci w komfortowy sposób mogą być poddawani procedurze medycznej. Tego typu wyposażenie posiada regulowane i wygodne podłokietniki, na których można położyć rękę. Z kolei część modeli posiada tylko lewy podłokietnik oraz dodatkową półkę, która znacząco usprawnia pobór krwi w przypadku użycia kilku probówek. Ważne, aby był wyposażony w regulację kąta pochylenia zagłówka i oparcia. Fotel do pobierania krwi również musi posiadać trwałą konstrukcję oraz bezszwową tapicerkę. Dodatkowo musi charakteryzować się wysoką ergonomią.

Odpowiednie wyposażenie, meble medyczne oraz nowoczesny sprzęt zapewnia wysoki komfort pacjentom hospicjum i pozwala pracownikom tego miejsca na należyte wykonywanie swoich obowiązków.

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *