Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Medycyna estetyczna

Radiofrekwencja nowoczesną metodą na odmłodzenie skóry

Medycyna estetyczna dzięki systematycznemu rozwojowi wprowadza w dziedzinie kosmetologii coraz to nowe i bardziej nowoczesne rozwiązania, które przyczyniają się do zwiększenia efektów zabiegów związanych z odmładzaniem skóry, usuwaniem cellulitu itp.

Głównym zadaniem nowoczesnych i wprowadzanych metod jest przede wszystkim zmniejszenie inwazyjności dotychczasowych interwencji, które niejednokrotnie wiązały się z koniecznością przeprowadzenia chirurgicznych operacji plastycznych.

Radiofrekwencja mikroigłowa jest zabiegiem najczęściej stosowanym na skórę twarzy. Fotografia: reveallaserspa.com.
Radiofrekwencja mikroigłowa jest zabiegiem najczęściej stosowanym na skórę twarzy. Fotografia: reveallaserspa.com.

Na czym polega radiofrekwencja?

Zabiegiem stosunkowo młodym, ale będącym nieinwazyjnym sposobem na odmłodzenie skóry, jest radiofrekwencja. To stymulacja odbudowy (precyzyjniej – rewitalizacji) skóry poprzez działanie fal radiowych o odpowiedniej częstotliwości, które natomiast emitowane są przy pomocy specjalnych aparatów. Stymulacja ta powoduje natomiast wzmożenie procesu wytwarzania kolagenu, gdyż jego niedobór powoduje widoczne efekty starzenia się skóry.

Zabieg radiofrekwencji przyczynia się wydatnie do przywrócenia prawidłowego napięcia skóry, sprężystości i młodzieńczej elastyczności, co w ostateczności oznacza jej wyraźnie odmłodzenie.

Nowością na rynku zabiegów kosmetycznych jest radiofrekwencja mikroigłowa, posiadająca specjalny kartidż z wymiennymi igłami. Szeroki zakres regulacji trybu pracy sprawia, że można zastosować w zależności od preferencji pacjenta zabieg od delikatnego po bardzo intensywny,

Warto przejrzeć:  Nowoczesny zabieg Thermage na modelowanie sylwetki

Zastosowanie radiofrekwencji

Obecnie radiofrekwencję stosuje się najczęściej na potrzeby likwidacji niedoskonałości skóry w okolicach twarzy. Przede wszystkim dotyczy to kurzych łapek zlokalizowanych w rejonach oczu, zmarszczek na czole i w pobliżu ust.

Sam zabieg znacząco ujędrnia skórę na policzkach oraz podbródku. Poleca się także radiofrekwencję skóry na brzuchu, w okolicach pośladków, a także na ramionach, plecach, udach oraz talii.

Radiofrekwencja jest także dobrą metodą na zwalczanie widocznych blizn; fale radiowe emitowane ze specjalnych aparatów to także dobry sposób na oczyszczanie skóry, eliminację efektów jej zwiotczenia szczególnie widoczne na podbródku i policzkach.

Można również także zastosować terapię falami radiowymi na skórze dłoni oraz stóp, możliwe jest również zastosowanie radiofrekwencji celem nieinwazyjnego podniesienia pośladków. Poleca się ją także przy modelowaniu samej sylwetki poprzez eliminację znajdujących się w głębokich warstwach skóry tkanek tłuszczowych, które rozbijane są przez fale radiowe na pojedyncze komórki, co ułatwia ich wydalenie lub też wchłonięcie przez organizm.


Przed, w trakcie i po zabiegu

Przed samym zabiegiem konieczne jest odpowiednie oczyszczenie skóry. Niewielkie pieczenie podczas radiofrekwencji jest typowym objawem działania fal radiowych.

Warto przejrzeć:  Usuwanie zmarszczek - jak walczyć z efektami starzenia się skóry?

Po wykonanym zabiegu może wystąpić opuchlizna czy też stany zapalne, co jest absolutnie normalną reakcją skóry na emitowane fale radiowe.

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *