Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Medycyna estetyczna Uroda

Lipoliza jako jeden ze sposobów walki z tłuszczem

Dbanie o naturalny i estetyczny wygląd naszej skóry to niezwykle istotna kwestia nie tylko dla kobiet, ale również i coraz częściej dla mężczyzn. Wraz z wiekiem skóra traci swój blask, jest mniej sprężysta i staje się poszarzała.

Efekt w postaci jej nadmiernego rozciągnięcia, cellulit pojawiający się w najmniej pożądanych miejscach oraz plamy słoneczne należą do najczęstszych objawów szczególnie nam dokuczających. Niekiedy na skuteczną interwencję oraz zahamowanie objawów starzenia jest już zbyt późno, aby mogła ona zostać wykonana bez wpływu na kwestię wizualną naszego ciała. Walka o piękną skórę wymaga bowiem zastosowania czasami interwencji chirurgicznej, a jak wiadomo po wycięciu nadmiarów skóry oraz cellulitu pozostają często blizny pooperacyjne.

Usuwanie tłuszczu za pomocą lipolizy. Fotografia: lighttouchlaserclinic.com.
Usuwanie tłuszczu za pomocą lipolizy. Fotografia: lighttouchlaserclinic.com.

Lipoliza iniekcyjna

Usunięcie tłuszczu odbywa się za pomocą liposukcji, co wiąże się z zastosowaniem odpowiedniej aparatury chirurgicznej. Istnieją jednak metody, które określa się mianem nieinwazyjnych, a jedną z nich jest tak zwana lipoliza iniekcyjna. Zabieg ten ma za zadanie redukcję nadmiaru tłuszczu znajdującego się w określonych rejonach naszego ciała. Odpowiednio spreparowane i przygotowane substancje wstrzykiwane są w te miejsca, z których chcemy się pozbyć zbędnego tłuszczu.


Stosowanie lipolizy i przeciwwskazania

Najczęściej lipolizę stosuje się na takie rejony naszego ciała jak brzuch, ramiona, biodra, uda kolana czy też talia. Rejony sutków są często poddawane lipolizie w przypadku mężczyzn. Cechą charakterystyczną zabiegu jest fakt, że lipoliza to metoda w pełni bezpieczna i wykonywana w odpowiednich warunkach przez wykwalifikowanego specjalistę. Można ją wykonywać bez przeciwwskazań u osób w różnym wieku oraz tych, które z określonych przyczyn nie mogą poddać się interwencji chirurgicznej.

Warto przejrzeć:  Peeling kawowy oraz peeling z soli - skuteczne domowe sposoby pielęgnacji skóry

Ze względu na swój mniej inwazyjny charakter lipoliza przeznaczona jest głównie dla tych pacjentów posiadających miejscowe nagromadzenia tkanki tłuszczowej w niewielkiej ilości. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są natomiast ciąża, cukrzyca, nadmierna otyłość, choroby wątroby oraz nerek, a także osoby cierpiące na zaburzenia krzepliwości krwi.


Cechy szczególne zabiegu lipolizy

Celem lipolizy nie jest odchudzanie pacjenta, ale przede wszystkim odpowiednie modelowanie samej sylwetki. Substancje wstrzykiwane w dane miejsca to mieszaniny soli żółciowej oraz soi, których zadaniem jest eliminacja komórek tłuszczowych, a etap ten rozpoczyna się od rozpuszczenia błon komórkowych tkanek tłuszczowych. Dzięki temu komórki tłuszczowe są rozdrabniane, co ułatwia wydalenie ich w następnym etapie z naszego organizmu.

Preparatem najczęściej stosowanym przy tego typu zabiegach jest Fosfatydylocholina. Do tego celu przygotowywane są specjalne cienkie igły, odpowiedzialne za podskórne wprowadzenie substancji. Fosfatydylocholina wnika do wnętrza komórki i powoduje jej rozerwanie, co doprowadza do rozpadu trójglicerydów. Równomierne rozmieszczenie substancji otrzymuje się poprzez rozmasowanie miejsca jej wstrzyknięcia.

Celem wyeliminowania efektu ubocznego w postaci obrzęku pozabiegowego stosować należy zimny kompres. Lipoliza trwa zazwyczaj od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Zaleca się jej powtarzanie w odstępstwie 3-6 tygodni. Po lipolizie skóra staje się gładka i bardziej jędrna.

Warto przejrzeć:  Mezoterapia igłowa oraz bezigłowa

Lipoliza laserowa

Najskuteczniejszą obecnie metodą na odpowiednie modelowanie sylwetki jest lipoliza laserowa, która efektywnie usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej znajdującej się pod skórą. Światłowody wprowadzane są w wyznaczone miejsca, gdzie uprzednio dokonano niewielkich rozcięć na powierzchni skóry, co prowadzi do rozbicia tkanek tłuszczowych na mniejsze elementy. Rozbite komórki są następnie wchłaniane lub też wydalane przez organizm na drodze procesów metabolicznych. W przypadku zastosowania lipolizy laserowej na bardziej rozległych powierzchniach, wówczas towarzyszy jej w pierwszej kolejności odsysanie nadmiaru tłuszczu przy użyciu specjalnych urządzeń.

Tuż po zabiegu widoczne jest wyszczuplenia sylwetki w miejscach, gdzie nastąpiła korekta. Efekt uboczny w postaci blizn powstałych po nacięciach jest minimalizowany przez ich lokalizację – najczęściej są to miejsca zgięć, krzywizn czy też fałd skórnych. Pełny efekt po lipolizie laserowej uzyskuje się mniej więcej po okresie 3 miesięcy, co spowodowane jest rozłożonym w czasie procesem uwalniania zawartości komórek tłuszczowych, ich rozdrabniania, a następnie wydalania i wchłaniania przez organizm.

Cechą charakterystyczną lipolizy laserowej jest jej duże bezpieczeństwo, co gwarantuje światło lasera, które przy działaniu na tkankę tłuszczową odpowiada również za zamknięcie naczyń krwionośnych.

Po zabiegu nie mamy do czynienia z efektami ubocznymi w postaci sińców oraz opuchlizn (zdarzające się sińce lub opuchlizny są raczej śladowe). Lipoliza laserowa wygładza również skórę, uelastycznia ją, gdyż światło lasera pobudza proces wytwarzania kolagenu. Mogą się zatem pojawić po zabiegu dysproporcje z wyglądzie niektórych okolic ciała, gdzie skóra lipolizie jest widoczniej odmłodzona.

Warto przejrzeć:  Drenaż limfatyczny na uciążliwe obrzęki

Lipoliza ultradźwiękowa

Istotny wpływ ultradźwięków na nasze zdrowie sprawił, że z powodzeniem są one wykorzystywane także przy redukowaniu skupisk cellulitu oraz zbędnej tkanki tłuszczowej. Idealnym tego przykładem jest lipoliza ultradźwiękowa, która znakomicie spełnia swoją rolę przy modelowaniu sylwetki przyczyniając się do wzmożenia procesu produkcyjnego kolagenu. Masaż podczas lipolizy powoduje odżywienie skóry, przez co nabiera ona młodzieńczego wyglądu oraz odpowiedniej sprężystości. Wnikanie fal ultradźwiękowych głęboko w skórę powoduje lepsze i bardziej widoczne działanie preparatów oraz substancji odżywczych podawanych podczas różnych zabiegów odmładzających.

Lipoliza ultradźwiękowa dedykowana jest przede wszystkim tym osobom, które chcą się pozbyć niewielkich objawów cellulitu oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej w najbardziej newralgicznych miejscach takich jak boczki, brzuch, pośladki czy też uda. Za precyzyjne emitowanie ultradźwięków w wybraną okolicę ciała odpowiadają głowice.

Zastosowanie lipolizy przyczynia się do ujędrnienia powierzchni skóry. Wskazane jest jej wykonanie przed oraz po odsysaniu tłuszczu (po liposukcji). Cechą zabiegu jest jego bezbolesność, przez co polecany jest on osobom z niskim progiem bólowym oraz wrażliwą skórą.

Lipoliza ultradźwiękowa to znakomity i skuteczny sposób na modelowanie sylwetki o charakterze miejscowym ze względu na emitowane fale redukujące cellulit nawet trzeciego stopnia.

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *