Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Medycyna estetyczna Uroda

Plastyka brzucha chirurgicznym sposobem na nadmiar fałdów skórnych oraz tłuszczu

Newralgiczne miejsca naszego ciała, na które zwracamy szczególną uwagę, to przede wszystkim twarz oraz brzuch. O ile w przypadku mężczyzn problem pielęgnacji skóry twarzy czy też nadmierna tkanka tłuszczowa na brzuchu odchodzą często na dalszy plan, o tyle dla kobiet jest to sprawa najwyższej wagi.

Estetycznie wyglądający brzuszek daje poczucie komfortu oraz zwiększoną pewność siebie w kontaktach towarzyskich. Walka o zgrabną sylwetkę rozpoczyna się zwłaszcza w okresie, kiedy pozostaje niewiele czasu do wakacji. Wylegiwanie się na plaży wymaga niejako od nas, aby odpowiednio wymodelować wcześniej swoje ciało.

Plastyka brzucha jednym ze sposobów na modelowanie sylwetki. Fotografia: discreetplasticsurgery.com.
Plastyka brzucha jednym ze sposobów na modelowanie sylwetki. Fotografia: discreetplasticsurgery.com.

Walka z obwisłym brzuchem i nadmiarem tłuszczu

Co zatem zrobić z obwisłym brzuchem oraz nadmierną tkanką tłuszczową w tych miejscach? Przede wszystkim aktywność ruchowa, regularne ćwiczenia oraz odpowiednio zbilansowana dieta powinny przynieść zamierzony efekt.

Po znacznym odchudzeniu pozostaje jednak problem nadmiernych fałd skórnych, które powstały na skutek rozciągania się skóry pod wpływem nadmiaru tłuszczu. W takiej sytuacji przeprowadzana jest plastyka brzucha, która polega na chirurgicznym wycięciu zbędnych fałdów skóry. Efekt ich nadmiaru jest charakterystyczny szczególnie dla kobiet po okresie ciąży lub też u osób po skutecznej kuracji odchudzającej.

Warto przejrzeć:  Depilacja rąk różnymi metodami

Chirurgiczna plastyka brzucha

Zabieg plastyki brzucha to interwencja chirurgiczna, podczas której pacjentowi podawane jest znieczulenie ogólne. Podczas operacji dochodzi do wykonania nacięcia w okolicy łonowej oraz w bliskiej lokalizacji samego pępka, niekiedy wykonuje się dodatkowe pionowe cięcie, które łączy wykonane uprzednio dwa cięcia poziome. Jeżeli jest taka potrzeba, to chirurg usuwa nadmiar zarówno skóry, jak i zbędnego tłuszczu.

W niektórych przypadkach konieczne jest dodatkowe wzmocnienie mięśni brzucha. W trakcie zabiegu dokonuje się także wyboru nowego miejsca lokalizacji pępka, często także plastyka brzucha wykonywana jest jako zabieg łączny z liposukcją (odsysaniem tłuszczu). Czas trwania plastyki brzucha zamyka się maksymalnie w trzech godzinach.

Polecamy również publikację => Operacja plastyczna pośladków


Postępowanie po zabiegu i przeciwwskazania

Rekonwalescencja pacjenta wymaga pobytu w szpitalu przez kilka dni po operacji. Ponadto po plastyce brzucha jest zakładany opatrunek oraz pas ściągający. Powrót do normalnego funkcjonowania po takim zabiegu wymaga czasu – jest to okres przynajmniej 2-3 tygodnie.

Po operacji mogą pojawić się obrzęki i dolegliwości bólowe w operowanych okolicach, ponadto operowane są z reguły bardzo wrażliwe.

Efektami ubocznymi są infekcje oraz krwiaki, niekiedy może pojawić się martwica brzeżna, a blizny pozabiegowe mogą przybrać mało estetyczny wygląd. Marginalnymi przypadkami są natomiast komplikacje w postaci wystąpienia powikłań takich jak zator tętnicy płucnej oraz zator tłuszczowy.

Warto przejrzeć:  Lipoliza jako jeden ze sposobów walki z tłuszczem

Do przeprowadzenia zabiegu plastyki brzucha nie powinny być kwalifikowane osoby:

  • cierpiące na skazę naczyniową,
  • mające problemy z nadciśnieniem tętniczym,
  • z zaburzeniami krzepliwości krwi,
  • z objawami duszności.

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *