Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Medycyna estetyczna Uroda

Botox, czyli dla kogo terapia botulinowa? Efekty zastosowania botoksu

Wraz ze starzeniem się organizmu uwidaczniają się jego objawy również na płaszczyźnie wizualnej. Nasza skóra staje się zmarszczona, traci jędrność i młodzieńczy blask.

Istnieje wiele mniej lub bardziej naturalnych sposobów na walkę z efektami starzenia, które uskuteczniane są przez zarówno przedstawicieli płci pięknej, jak i mężczyzn. Najważniejsza dla nich kwestia to przede wszystkim zlikwidowanie coraz bardziej widocznych wraz ze starzeniem się zmarszczek mimicznych, takich jak najczęściej bruzdy na czole, wokół ust, kurze łapki w okolicach oczu itp.

Usuwanie zmarszczek botoksem. Specjaliści zgodnie twierdzą, że terapii toksyną botulinową powinny poddawać się osoby po 30-tym roku życia. Fot.: evolutionsclinic.co.uk.
Usuwanie zmarszczek botoksem. Specjaliści zgodnie twierdzą, że terapii toksyną botulinową powinny poddawać się osoby po 30-tym roku życia. Fot.: evolutionsclinic.co.uk.

Stosowane różnego rodzaju kremy wygładzające czy też peelingi dają bardzo dobre efekty w przypadku niewielkich zmarszczek, większe niedoskonałości wymagają bardziej inwazyjnych metod. Jednym z takich sposobów jest zastosowanie botoxu na wybraną okolicę naszego ciała.

Botoks jest to toksyna botulinowa, której produkcją zajmują się bakterie znajdujące się w jadach kiełbasianych.


Zastrzyki z botoxu

Zastrzyk z botoksu aplikuje się pod skórę w okolicach zmarszczek, dzięki czemu skóra staje się gładsza i bardziej jędrna. Ze względu na toksyczny charakter botoksu nie należy go przyjmować doustnie.

Dawkowanie jest uzależnione od oczekiwań pacjenta i indywidualnych ocenach specjalisty. Botoks aplikowany podskórnie powoduje porażenie mięśni twarzy przez pewną chwilę, bo powoduje brak ich skurczania, efektem czego jest ustąpienie marszczenia się skóry – stare zmarszczki znikają, zapobiega to także powstawaniu nowych.

Warto przejrzeć:  Rozjaśnianie i usuwanie przebarwień - jakie metody są skuteczne?

Toksyna botulinowa to znacznie bardziej inwazyjny i silniejszy w działaniu środek polecany tym osobom, dla których różnego rodzaju kremy nie są już wystarczająco skuteczne. Wielu specjalistów jest zdania, że z zastrzyków z botoksu powinny korzystać osoby po 30-tym roku życia. Młodszym osobom w zupełności wystarczają bowiem z reguły bogate w substancje aktywne kremy.

Terapia toksyną botulinową została stworzona z myślą przede wszystkim o skórze dojrzałej, z widocznymi niedoskonałościami, dla której różnego rodzaju kremy są niewystarczające.


Efekty terapii botulinowej

Nad bezpieczeństwem wykonania zabiegu czuwa odpowiednio wykwalifikowana i posiadająca stosowne uprawnienia osoba, a najczęściej są nimi dermatolodzy oraz chirurdzy plastyczni, którzy dawkowanie botoxu uzależniają od indywidualnej oceny stanu skóry pacjenta oraz jego oczekiwań.

Efekty gładkiej skóry powinniśmy otrzymać mniej więcej po tygodniu do zastrzyku z toksyny botulinowej. Nie jest to jednak proces natychmiastowy, bowiem wygładzanie jest etapem stopniowym.

Pełny efekt otrzymuje się po kilku miesiącach, powtarzanie terapii botoksem w późniejszym okresie wydłuża znacznie efekt wygładzenia skóry.

Tak użytkownicy znaleźli artykuł:
  • toksyna botulinowa
  • botoks

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *