Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Medycyna estetyczna Uroda

Powiększanie ust jako jeden ze sposobów ich modelowania

Wiele zabiegów kosmetycznych wykonywanych jest przede wszystkim z myślą o poprawie naszego wyglądu. Nie inaczej jest w przypadku powiększania ust, które ze względu na dostępność oraz obniżające się ceny staje się coraz bardziej popularne.

Niegdyś zabieg ten przeznaczony był praktycznie wyłącznie dla tych osób posiadających odpowiednio gruby portfel. Powiększone usta są bardzie atrakcyjne pod warunkiem, że znajdziemy i w tej kwestii odpowiedni umiar.

Zabieg powiększania ust odbywa się najczęściej poprzez zastosowanie zastrzyków z kwasem hialuronowym. Źródło: drjohnburroughs.com.
Zabieg powiększania ust odbywa się najczęściej poprzez zastosowanie zastrzyków z kwasem hialuronowym. Źródło: drjohnburroughs.com.

Poprawnie wykonana korekta wpływa pozytywnie na odmłodzenie naszej twarzy, poprawienie jej wyglądu oraz upiększenie. Najczęściej z możliwości powiększenia ust korzystają kobiety, jednak i wśród mężczyzn znaleźć można sporą grupkę fanów pragnących poddać się zabiegowi.


Zabieg powiększania ust

W gabinetach kosmetycznych zabieg powiększania ust wykonuje się bardzo często przy wykorzystaniu preparatów kwasu hialuronowego, w tym te o charakterze długoterminowym, takie jak aquamid (jego trwałość szacuje się na kilka lat, co jakiś czas dla utrzymania efektu należy zabieg powtórzyć). Naturalność i bezpieczeństwo kwasu hialuronowego powoduje, że z jego właściwości odmładzających korzysta spora grupa pacjentów decydujących się na powiększenie ust.

Pacjent na około godzinę przed zabiegiem otrzymuje znieczulenie miejscowe w postaci odpowiedniej maści. Sam preparat wprowadza się pod powierzchnią ust przy pomocy strzykawki, a aplikowanie substancje wykonuje się za pomocą kilku ukłuć. Wprowadzona substancja jest następnie rozprowadzana równomiernie za pomocą masowania powierzchni warg.

Warto przejrzeć:  Modelowanie brwi - jak je poprawnie korygować?

Pojedynczy zabieg modelowania oraz powiększania ust zajmuje około 30 minut. Dobranie odpowiednich miejsc nakłucia uzależnione jest od preferencji oraz oczekiwań samego pacjenta, a także stanu warg przed samym zabiegiem.


Przeciwwskazania oraz efekty

Opuchlizna to oczywisty efekt wykonania zabiegu. Ważne jest, aby przez okres przynajmniej kilku dni po zabiegu unikać promieni słonecznych oraz mrozów. Zabiegowi powiększania ust nie mogą poddawać się:

  • kobiety będące w ciąży,
  • znajdujące się w okresie menstruacji,
  • osoby zażywające aspirynę,
  • kobiety karmiące piersią.

Modelowanie ust poprzez ich powiększanie uzależnione jest przede wszystkim od kształtu naturalnego samych ust, gdyż pod tym kątem należy badać zakres możliwości ingerencji w ich wygląd. Niekiedy bowiem jest mocno ograniczone otrzymanie pożądanego efektu, o czym powinien pacjenta poinformować specjalista przed samym zabiegiem.

OPINIE - 1

  1. Ja powiększyłam sobie usta i nie żałuję tego kroku. Wbrew pozorom moje usta wyglądają naturalnie i ładnie. Jak się zachowa umiar to będzie ok. Duże znaczenie ma też sprawna ręka specjalisty. Ja robiłam zabieg w DermaMed i mogę polecić to miejsce.

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *