Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Kosmetyka Medycyna estetyczna Uroda

Kwas migdałowy jako jedna z łagodniejszych substancji wykorzystywanych do peelingu chemicznego

Właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne sprawiają, że kwas migdałowy wykorzystuje się w gabinetach kosmetycznych do kompleksowego oczyszczania naszej skóry. Pozyskiwanie kwasu migdałowego odbywa się podczas procesu hydrolizy z wyciągu z gorzkich migdałów.

W porównaniu z innymi kwasami stosowanymi w peelingach kwas migdałowy ma znacznie bardziej delikatne działanie i charakteryzuje się większymi cząsteczkami. To wszystko powoduje, że znakomicie się on nadaje do skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień po tego typu zabiegach wykonywanych za pomocą substancji czynnych naturalnego pochodzenia.

Chemiczny peeling kwasem migdałowym na twarz nadaje się praktycznie do każdego rodzaju skóry, również do cery z wypryskami ropnymi i trądzikiem ze względu na właściwości antybarkeryjne i przeciwzapalne substancji czynnej. Fotografia: myfacemybody.com.
Chemiczny peeling kwasem migdałowym na twarz nadaje się praktycznie do każdego rodzaju skóry, również do cery z wypryskami ropnymi i trądzikiem ze względu na właściwości antybarkeryjne i przeciwzapalne substancji czynnej. Fotografia: myfacemybody.com.

Charakterystyka peelingu kwasem migdałowym

Podobnie jak w przypadku innych metod peelingu zadaniem kwasu migdałowego jest wnikanie w głąb naskórka, co powoduje jego eksfoliację, czyli złuszczanie poprzez rozpuszczanie błon komórkowych i następnie pozostałych warstw martwego naskórka. Pozbycie się jego zrogowaciałych warstw stymuluje powstanie nowych warstw skóry, dzięki czemu skóra staje się bardziej gładka, sprężysta, rozjaśniona i gładsza.

Zabieg peelingu pobudza również mikrokrążenie i metabolizm samej komórki, przez co skóra staje się lepiej odżywiona i w sposób bardziej efektywny wchłaniane są substancje czynne w głąb naszej skóry docierając do wewnętrznych jej warstw.

Delikatność działania peelingu kwasem migdałowym sprawia, że podczas zabiegu pacjent nie czuje żadnego dyskomfortu takiego jak ból, pieczenie czy też ściąganie. Po jego wykonaniu nie występuje zaczerwienienie ani też świąd samej skóry. Te wszystkie cechy powodują, że kwas migdałowy często stosuje się jako preludium do peelingu kwasami o znacznie bardziej inwazyjnym oddziaływaniu na naszą skórę.

Warto przejrzeć:  Kwasy na twarz, czyli skuteczność naturalnych preparatów peelingujących

Ogromną zaletą peelingu kwasem migdałowym jest fakt, że można z niego skorzystać nawet w środku lata, gdyż skóra po nim nie wykazuje nadwrażliwości na promienie słoneczne.


Przeznaczenie peelingu kwasem migdałowym

Peeling kwasem migdałowym znakomicie nadaje się do zabiegów dla skóry wrażliwej i delikatnej, a także dla każdego innego rodzaju cery – mieszanej, przesuszonej, przy której inne zabiegi są zbyt inwazyjne.

Dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym i przeciwzapalnym nadaje się znakomicie dla skóry:

  • z tendencją do wyprysków ropnych,
  • łojotokowej,
  • ze stwierdzonym zapaleniem gruczołów łojowych.

Znacznie rozjaśniona i oczyszczona skóra w znaczący sposób eliminuje objawy na cerze spowodowane wiekiem, takie jak zmęczenie, szarość oraz przebarwienia.

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *