Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Kosmetyka Medycyna estetyczna Uroda

Depilacja nóg – sprawdzone sposoby golenia

Najczęściej to przedstawicielki płci pięknej poddają się zabiegowi depilacji nóg. W modzie jest bowiem skóra gładka i przyjemna w dotyku, a usuwanie włosów następuje zazwyczaj, gdy mamy do czynienia z włosami grubymi i ciemnymi, które są szczególnie widoczne.

Osoby z innym typem owłosienia rzadziej poddają się depilacji. Najskuteczniejszą metodą pozbywania się włosków jest oczywiście depilacja laserowa, gdyż laser oddziałuje na cebulki włosów, uszkadza je, co powoduje stopniowe obumieranie ich struktury. Włosy odpadają, nie następuje także proces ich odbudowy.

Dla lepszego efektu stosuje się kilka zabiegów depilacji laserowej, co jednak wiąże się z dość poważnymi kosztami rzędu nawet 2000 zł za serię.

Depilacja nóg woskiem. Źródło fotografii: bodymattersware.co.uk.
Depilacja nóg woskiem. Źródło fotografii: bodymattersware.co.uk.

Depilacja nóg woskiem i pastą cukrową

Spośród form depilacji mechanicznej na czoło pod kątem skuteczności wybija się depilacja woskiem gorącym i zimnym oraz depilacja pastą cukrową. W tym drugim przypadku mamy do czynienia z usuwaniem włosków przy pomocy mieszanki wody, cukru oraz soku cytrynowego. Po zastygnięciu tak przygotowanej i naniesionej na depilowaną skórę masy następuje jej oderwanie, gdy już masa zastygnie. Efektem jest usunięcie włosów wraz z cebulkami.

Warto przejrzeć:  Trwała depilacja ciała, czyli najskuteczniejsze metody usuwania włosów z powierzchni skóry

W przypadku depilacji woskiem zimnym lub gorącym wosk jest także nakładany na docelowe miejsce, a następnie również następuje jej oderwanie. Minusem tej depilacji jest fakt, że jest ona bardziej bolesna niż depilacja pastą cukrową.

Pod pojęciem depilacji mechanicznej rozumiemy także depilację za pomocą depilatora, która jednak nie daje takich efektów, jak w przypadku depilacji woskiem czy też pastą cukrową.


Chemiczne sposoby depilacji nóg

Spośród chemicznym metod depilacji stosuje się odpowiednie kremy depilujące, które dzięki odpowiednim właściwościom rozpuszczają włosy, a efekt pojedynczego zabiegu utrzymuje się przez ok. 3-4 tygodnie. Wykonywany zabieg jest bezbolesny, natomiast nie daje on takich efektów jak depilacja laserowa, woskiem czy pastą cukrową.

Tradycyjne golenie nóg daje krótkotrwałe efekty, już po kilu dniach od zbiegu pojawiają się odrosty włosków, gdyż nie są usuwane cebulki wraz z włoskami. Do tradycyjnego golenia stosuje się oczywiście odpowiednią piankę lub też żel. Dla usprawnienia procesu warto przed nim wziąć gorąco kąpiel.

OPINIE - 1

  1. Depilacja woskiem……….oj boli ;-( i nie jest przyjemna, ale jeśli chcesz być piękna to cierp. Są momenty kiedy robimy wszystko by wyglądać idealnie i perfekcyjnie wówczas przemierzamy kilometry w poszukiwaniu salonu, który zaoferuje nam jak najlepszą usługę i rozsądną cenę. Tu mogę polecić nowoczesny Gabinet Kosmetyczny Tutti Beauty w którym priorytetem jest obsługa na jak najwyższym poziomie i umożliwienie nam spędzenia czasu w przyjemnej atmosferze 😉 Końcowym efektem wizyty jest zrelaksowana w pełni zadbana kobieta 😉 Polecam usługi w gabinecie tutti Beauty tuttibeauty.pl/uslugi

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *