Nazdrowieiurode.pl

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z naszym portalem

Zdrowie

Homeopatia – leki homeopatyczne oraz zasady ich przyjmowania

Leczenie za pomocą medycyny naturalnej jest dość powszechne. Niektórzy zauważają sporą poprawę w oddziaływaniu na organizm, w przeciwieństwie do leków medycznych.

W zasadzie jest spora różnica w działaniu jednych i drugich, ale nie można całkowicie stwierdzić, że jedno lub drugie jest lepsze. To ludzie obłożnie chorzy decydują o skuteczności danej metody leczenia i zazwyczaj szanse rozkładają się po równo. Dochodzimy więc do wniosku, że ani medycyna naturalna, ani zwyczajna nie jest perfekcyjna.

Leki homeopatyczne i zasady ich stosowania. Fotografia: netdna-ssl.com.
Leki homeopatyczne i zasady ich stosowania. Fotografia: netdna-ssl.com.

Dopiero wspólne połączenie zalet jednej i drugiej da nam wymierną korzyść w postaci lepszego zdrowia, czy samopoczucia. Będzie zdrowsi, ale pod żadnym pozorem nie powinniśmy rezygnować z medycyny zwyczajnej, na rzecz tej niekonwencjonalnej. Niech raczej obie się wzajemnie uzupełniają – wspierają.


Ryzyko przyjmowania leków homeopatycznych

Bezpośrednim ryzykiem wydaje się nie być samo przyjmowanie substancji homeopatycznych, ale zniechęcanie co do korzystania z prawidłowych środków medycznych. Osoby lubujące się w homeopatii mają w powszechnym zwyczaju namawiać, a czasem i skłaniać do rezygnowania z leczenia tradycyjnymi sposobami, znanymi współczesnej medycynie. To główne zagrożenie w homeopatii. Mimo wszystko radzę nie rezygnować z prawidłowego, medycznego leczenia, na wskutek rozpoczęcia terapii z substancjami homeopatycznymi.

Warto przejrzeć:  Diagnostyka i objawy nietolerancji glutenu. Jak rozpoznać celiakię u dzieci i dorosłych?

Warto także być świadom tego, że środki homeopatyczne to substancje, które otrzymuje się poprzez przeprowadzenie odpowiednich procedur, które jednocześnie muszą być przestrzegane, o ile o osoba je podająca chce wykorzystać je na osobie chorej – w naszym przypadku może to być osoba uczulona/alergik. Nie wszyscy też zdają sobie sprawę z tego, że leków homeopatycznych nie można mylić z lekarstwami, które podaje się choremu zazwyczaj. To zupełnie inne środki. Wpływają one odmiennie na naszą świadomość, leczenie choroby czy zniwelowanie bólu. Nie dają nam natychmiastowych rezultatów, dlatego lepiej jest troszkę ochłonąć i dowiedzieć się na ich temat nie co więcej, niż później rozpamiętywać, że to nie tak miało wyglądać, że miało iść szybciej.

W homeopatii wykorzystuje się substancje pochodzenia organicznego i nieorganicznego – rośliny lecznicze, minerału, zwierzęce jady czy wydzieliny zwierząt, które wykazują cechy zdrowotne. Wśród nich może się znaleźć tlenek arsenu, chlorek sodu, opium, arszenik, sól kuchenna itp.


No dobrze, ale w jaki sposób są podawane preparaty homeopatyczne?

Zazwyczaj wskutek roztarcia lub rozcieńczenia substancji początkowych. Później następuje dynamizacja, która zwiększa skuteczność leku. Wynalazca terapii homeopatycznej zauważył, że odpowiednie rozcieńczanie substancji potencjalnie szkodliwych, toksycznych dla ludzkiego organizmu, wykazuje wyjątkową skuteczność w leczeniu, nie wykazują zupełnie działań ubocznych, co w tamtych czasach było dość zawiłą zagadką. Dzięki stopniowemu rozcieńczaniu substancje potencjalnie groźne i śmiertelne traciły swoją toksyczność, stający się przez to bardziej dynamiczne.

Warto przejrzeć:  Badanie aparatem ultrasonograficznym – na czym polega?

Nie każdy też wie, że substancje homeopatyczne są rozpuszczane w alkoholu, wodzie lub laktozie. Osoba odpowiedzialna za rozcieńczenie może dokonać tej czynności w różnym stopniu. Pierwszym jest potencja C- 1 (część substancji jest rozpuszczona z 99 częściami rozpuszczalnika), a druga to D- 1 (część substancji leczniczej jest rozpuszczona z 9 częściami rozpuszczalnika). Dodatkowo warto zdawać sobie sprawę z tego, że leki homeopatyczne mogą mieć postać płynną lub proszkowaną, czyli można je przyjmować w postaci zastrzyków, tabletek lub granulek.

Leki homeopatyczne są znane ze swojej skuteczności, jednak muszą być wcześniej dokładnie dobrane. Ma to także związek z ich skutkami ubocznymi. Wielu uważa, że skutki uboczne w homeopatii nie istnieją, ale nie jest to do końca prawda. Negatywne skutki istnieją, jednak są one mocno niekomfortowe tylko w przypadku źle dobranych substancji homeopatycznych. Jeżeli jednak są dobrze dobrane to mamy szansę wyleczyć się z takich schorzeń jak grypy, zapalenia stawów, infekcje górnych dróg oddechowych, czy nawet alergię.

Są też choroby, które pod żadnym pozorem nie można leczyć substancjami homeopatycznymi, a są to na przykład: błonica, gruźlica, choroby weneryczne itp. Leki homeopatyczne to nie demony prędkości, dlatego oczekiwanie na efekty może się nie co wydłużyć i zazwyczaj trzeba być w tym przypadku cierpliwym.

Warto przejrzeć:  Jak wygląda badanie CBCT?

Zasady przyjmowania leków homeopatycznych

No dobrze, więc skoro wiemy z grubsza czym jest homeopatia, to zajmijmy się zasadami dotyczącymi przyjmowania leków – powinniśmy się ich trzymać. Pierwszą zasadą jest przyjmowanie leków homeopatycznych przynajmniej 30 minut przed planowanym posiłkiem. W czasie terapii homeopatycznej należy unikać produktów – a trochę ich jest np. kofeina– które mogą osłabić działanie leku.

Leki homeopatyczne powinny być przechowywane – podobnie jak leki tradycyjne – w miejscu chronionym od światła, tam gdzie jest sucho i z dala od urządzeń emitujących promieniowanie elektromagnetyczne. Nie zapomnijmy też, że lek homeopatyczny powinien być dobrany jak najdokładniej w stosunków do objawów choroby, choć to już nie od nas zależy.

Artykuł oparto o stronę medivit.pl.

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *